• rozwiń

Temat: Ropa naftowa

OPEC daje rabaty w Azji. Ropa w Nowym Jorku tanieje

Ceny ropy spadają Odtwórz: Ceny ropy spadają
Foto: Shuttercstock | Video: TVN24 BiS Foto: Cena ropy znów niższa | Video: Ceny ropy spadają

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają z powodu większych rabatów OPEC dla odbiorców surowca w Azji, co sygnalizuje walkę o udział w rynku - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na styczeń, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 62,25 USD, po spadku o 80 centów.

Brent w dostawach na styczeń na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 86 centów do 65,33 USD za baryłkę. Arabia Saudyjska zaoferowała wcześniej odbiorcom ropy w Azji rekordowe zniżki na eksportowany tam surowiec.

Spadki

Teraz Irak, drugi największy eksporter ropy z OPEC, zdecydował o obniżeniu cen swojej ropy Basrah Light, eksportowanej do Azji, do najniższego poziomu od 11 lat.

- Dopóki nie będzie zmniejszenia dostaw ropy z OPEC, na rynkach będą zniżki - ocenia David Lennox, analityk rynku surowców w Fat Prophets w Sydney.

W poniedziałek ropa w Nowym Jorku staniała o 2,79 USD do 63,05 USD za baryłkę.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
jawotr
Cena ropy Brent odbiła się od poziomu podparcia w perspektywie ostatnich 13 lat, na wysokości ok 65 dolarów. Jeżeli nie przebije tego poziomu w dół - to może zacząć się jej krótkoterminowy wzrost.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane