• rozwiń

"Ropa musi kosztować 100 dolarów". Goldman Sachs tnie prognozy

Foto: PAP Foto: Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 1,03 USD do 49,08 USD za baryłkę

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku powiększają spadki, choć i tak są już najniższe od ponad 5 i pół roku. Analitycy Goldman Sachs obniżają prognozy cen surowca - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 47,40 USD, po zniżce o 96 centów, czyli 2 proc.

Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 1,03 USD do 49,08 USD za baryłkę.

Niższa prognoza

Analitycy Goldman Sachs oceniają, że ceny ropy pozostaną niskie przez dłuższy czas, jeśli inwestycje w produkcję ropy z łupków nie zostaną ograniczone, co wpłynęłoby na zbilansowanie globalnego rynku paliw.

Goldman Sachs ocenia, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy ceny ropy WTI mogą spaść do 41 USD za baryłkę, a Brent - do 42 USD/b. Spodziewa się też dalszego wzrostu zapasów ropy naftowej w USA w pierwszej połowie 2015 r.

"Ropa musi kosztować 100 dolarów"

Tymczasem prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ocenił podczas swojej wizyty w Iranie, że ceny ropy naftowej powinny powrócić do poziomu 100 USD za baryłkę, aby możliwe było osiągnięcie równowagi na rynkach.

- Rynek nadal mocno koncentruje się na sprawie podaży ropy - wskazuje tymczasem Michael McCarthy, główny strateg CMC Markets w Sydney.

W piątek ropa WTI na NYMEX staniała o 43 centy do 48,36 USD za baryłkę. Różnica cen pomiędzy WTI a Brent na ICE wynosi obecnie 1,80 USD.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (7)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
make peace not PiS
co to znaczy musi??? Panowie z Goldmana już zapomnieli kto ostatnio wywołał finansowy kryzys???
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
SEBBAX
kiedyś ropa kosztowała 40 USD za baryłkę i też wszyscy się cieszyli... na dziś dzień wzrosło wydobycie (nowe firmy i nowe złoża) a zmalało zapotrzebowanie. jeśli podaż przewyższa popyt naturalnym jest spadek ceny - są to podstawowe zasady handlu !!!
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane