• rozwiń

Temat: Brazylia

Igrzyska w Rio de Janeiro: w miejsce faweli - wioska olimpijska

Igrzyska w Rio de Janeiro: w miejsce faweli - wioska olimpijska
Foto: freeimages.com Foto: Wioska olimpijska w Rio otrzyma nazwę "Ilha Pura" ("Czysta Wyspa")

Wioska olimpijska w Rio de Janeiro składać się będzie z 31 budynków, a każdy będzie liczył 17 pięter. 3600 apartamentów ma mieć 10 160 sypialni dla 18 tys. sportowców i trenerów. Po igrzyskach zostaną sprzedane, każdy z nich za 2,3 mln reali, czyli ok. 700 tys. dolarów.

Apartamentowce - jak zapewniają ich architekci i budowniczowie - mają mieć klasę pięciogwiazdkowych hoteli. Powstaną w ekskluzywnej dzielnico Rio de Janeiro - Barra da Tijuca, w której już stoją szklane wieżowce z widokiem na morze oraz wzgórza.

"Czysta wyspa"

Wioska olimpijska otrzyma nazwę "Ilha Pura" ("Czysta Wyspa"). Będzie w niej m.in. kilkaset kawiarni, w których kawę i słodkości będzie mogło kosztować jednocześnie 5000 osób. Ma zostać oddana do użytku na początku 2016 roku.

Ekskluzywne apartamentowce kontrastować będą z większością dzielnic Rio de Janeiro, m.in. fawelami zamieszkiwanymi przez ubogich. Największa z nich Rocinha to skupisko 250 tysięcy ludzi.

Inna z fawel - Vila Autodromo - została w 90 proc. wyburzona, by mogły na tym miejscu powstać obiekty sportowe igrzysk.

Rio de Janeiro zostało ogłoszone organizatorem igrzysk w październiku 2009 r. w Kopenhadze, pokonując kandydatury Madrytu, Tokio oraz Chicago. Największa impreza sportowa globu rozegrana zostanie w dniach 5-21 sierpnia przyszłego roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane