• rozwiń

Reportaże w TVN24 BiS

Reportaże w TVN24 BiS
Foto: wikipedia.org Foto: Panorama Nowego Jorku z nowymi wieżowcami WTC (One World Trade Center z lewej strony)

W najbliższy weekend zabierzemy widzów TVN24 BiS w najbardziej pasjonujące zakątki naszej planety. W 15. rocznicę zamachu terrorystycznego w Nowym Jorku opowiemy historię legendarnego ratownika z World Trade Center.

DOKUMENTY W TVN24 BIS

 

SOBOTA, 10.09

 

08:00 Pieprz i wanilia: Przyroda na sprzedaż


08:30 Pieprz i wanilia: Życie jest piękne


09:00 Podróże z pasją: Japonia

Seria dokumentów Podróże z pasją zabiera widza do unikalnych, ekscytujących i spektakularnych miejsc, które każdy pasjonat podróży pragnie odwiedzić. Jest to wspaniała mieszanka mieszczańskiego świata i przygody.


13:00 Megastruktury: Kolisty drapacz chmur

Seria dokumentów Megastruktury opowiada o cudach inżynierii, sztuki, nauki, życia, które otacza człowieka. W każdym odcinku dowiadujemy się, że w każdej cegle, odcinku stali jest historia.


17:00 Podróże z przepychem: Petersburg

Odwiedzimy hotel Four Seasons Hotel Lion w Pałacu w Petersburgu - powszechnie uważany za jeden z najlepszych hoteli na świecie. Po spotkaniu i rozmowie z managerem hotelu, Martinem Rhombergiem, dostajemy się do apartamentu prezydenckiego. Wybierzemy się także na wycieczkę łodzią wokół miasta.


20:00 Ewa Ewart poleca: Prawdziwe oblicze Chin: małżeństwo za wszelką cenę

Billie JD Porter zgłębia temat chińskiej miłości, gdzie rynek małżeński to istna żyła złota. Obozy randkowe, a nawet chirurgia plastyczna, są wykorzystywane do zwiększania potencjału małżeństwa, bo każdy kto nie jest w związku jest napiętnowany.


21:00 Ewa Ewart poleca: Korea Północna: Władza i pieniądze

Billie JD Porter bada, jak szybko obecny boom w Chinach zmienia życie ludzi. W tętniącym życiem Guangzhou spotyka walczących pracowników migrujących ze wsi i superbogatych właścicieli samochodów.


22:45 Legendarny ratownik z World Trade Center (premiera)

To opowieść o żołnierzu, który 15 lat temu uratował dwóch funkcjonariuszy policji Nowego Jorku. Powstała nawet o nim produkcja Hollywood z Nicolasem Cagem, ale robiąc film twórcy nie wiedzieli kim on jest. Dopiero po latach żołnierz postanowił się ujawnić. Historia opowiedziana jego oczami i oczami funkcjonariusza którego uratował.

 

 

NIEDZIELA, 11.09

 

07:20 Podróże z pasją: Japonia

Seria dokumentów Podróże z pasją zabiera widza do unikalnych, ekscytujących i spektakularnych miejsc, które każdy pasjonat podróży pragnie odwiedzić. Jest to wspaniała mieszanka mieszczańskiego świata, lokalizacji wypoczynkowych i przygody.


08:30 Megastruktury: Kolisty drapacz chmur


09:30 Szerszy kontekst z Kalem Pennem: Przestępczość zorganizowana

Kal Penn w tym odcinku weźmie pod lupę handel narkotykami w Vermont. Zbada jak niektóre organizacje przestępcze są powiązane z najbardziej dochodowymi firmami na świecie. Odwiedzi także instytucje systemu więziennictwa w Fremont County, w stanie Kolorado.


10:00 Szerszy kontekst z Kalem Pennem: Poszukiwacze skarbów

Polowanie z Kalem Pennem na prawdziwe skarby, które można znaleźć w dowolnym miejscu. Od własnego podwórka, po skarby zakopane głęboko pod ziemią.


11:00 Podróże z przepychem: Grecja

Lądujemy helikopterem w Porto Heli i kierujemy do ośrodka Amanzoe. Jednego z najbardziej luksusowych obiektów w Europie. W trakcie wycieczki odwiedzamy również słynną Lwią bramę.


13:00 102 minuty, które zmieniły Amerykę (premiera)

102-minutowy dokument o wydarzeniach wokół ataku na WTC. Zmontowany ze zdjęć amatorskich nagrywanych 11 września 2001 roku.


17:00 Legendarny ratownik z World Trade Center


20:00 Ewa Ewart poleca: Kobiety w świecie władzy


21:00 Ewa Ewart poleca: Wojna o Arktykę

Gdy statek Greenpeace wypłynął protestować  przeciwko pierwszym odwiertom na Oceanie Arktycznym, nikt z załogi nie mógł się spodziewać, tego na co się zanosi. Przeżyli chwile grozy gdy grożono im bronią przy skroni, zostali uznani za piratów. Los 'Arktycznej trzydziestki' wywołał międzynarodowy spór.


21:30 102 minuty, które zmieniły Amerykę

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane