• rozwiń

Temat: Wielka Brytania

Ponad 300 biznesmenów opowiedziało się za Brexitem

Ponad 300 biznesmenów opowiedziało się za Brexitem
Foto: Shutterstock Foto: Referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii odbędzie się 23 czerwca br.

Ponad 300 brytyjskich biznesmenów opowiedziało się za Brexitem. W liście otwartym opublikowanym w poniedziałek w dzienniku "Daily Telegraph" ocenili, że gospodarka Wielkiej Brytanii lepiej rozwinie się poza Unia Europejską.

"Poza UE brytyjskie firmy będą mogły szybciej się rozwijać, wchodzić na nowe rynki, tworzyć więcej miejsc pracy. To moment, by głosować za wyjściem (z UE) i wzięciem naszego losu we własne ręce" - napisali autorzy listu na niewiele ponad miesiąc przed referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.

Biznesmeni podkreślili "światowy wymiar" i innowacyjność brytyjskiej gospodarki. "Jednak naszym zdaniem konkurencyjności Wielkiej Brytanii zagraża przynależność do Unii, która ponosi całkowitą klęskę" - podkreślili autorzy listu, potępiając "brukselską biurokrację, która dusi 5,4 mln brytyjskich firm". "Tylko ich (firm) mniejszość poważnie handluje z UE" - dodali.

Kto na liście?

Pod listem podpisał się m.in. prezes sieci pubów Wetherspoon czy dyrektor wykonawcza firmy kurierskiej Action Express, a także kilku byłych prezesów dużych firm, m.in. wielkiego producenta papierosów British American Tobacco.

Jednak większość podpisanych pod listem biznesmenów to dyrektorzy i prezesi małych i średnich przedsiębiorstw. Szefowie głównych brytyjskich spółek objętych indeksem FTSE-100 na londyńskiej giełdzie opowiedzieli się wcześniej za pozostaniem w UE lub wolało pozostać neutralnymi w napiętej debacie na temat członkostwa Wielkiej Brytanii we Wspólnocie - zauważa AFP.

Referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zaplanowano na 23 czerwca.

 

OECD ostrzega przed Brexitem:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane