• rozwiń

Przegląd prasy. Z Berlina do Tallina. Rail Baltica może wreszcie ruszyć

Przegląd prasy. Z Berlina do Tallina. Rail Baltica może wreszcie ruszyć
Foto: Shutterstock Foto: Bruksela nie zabierze im dofinansowania tego projektu

Litwa, Łotwa i Estonia uzgodniły sposób rozliczania przetargów na roboty przy budowie łączącej je m.in. z Polską trasy. Bruksela nie zabierze im dofinansowania – informuje "Rzeczpospolita".

Podczas posiedzenia rady nadzorczej spółki joint venture RB Rail przedstawiciele republik nadbałtyckich porozumieli się co do wspólnego modelu zakupów i podziału stref odpowiedzialności przy realizacji trasy kolejowej Rail Baltica - poinformowała spółka w czwartek.

Litwa, Łotwa i Estonia uzgodniły, że wszystkie przetargi zostaną podzielone na trzy grupy: przetargi tylko spółki RB Rail, własne każdego państwa i odpowiedzialnej za inwestycję organizacji pod kontrolą spółki oraz wspólne dla wszystkich zakupy.

Rail Baltica ma być gotowa do 2024 r. Połączy Estonię, Łotwę i Litwę z Polską i Niemcami (Berlin). W planach jest przedłużenie trasy do Wenecji, a także tunel podmorski między Tallinem a Helsinkami. W tym roku Litwa zakończy modernizację odcinka od granicy z Polską do Kowna.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
elbezet
Bruksela nie zabierze im dofinansowania – informuje "Rzeczpospolita".

- to nie Bruksela lecz "frau", a "Rial..." to kolejna autostrada (parzysta 2,4) aby Niemcy mogli wozić bez przeszkód swe nadwyżki produkcji na "obiecujące rynki".
P.S.
- "Rial B.." należy lub będzie należeć do ?
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
zdzichkom1
ten tunel to po to aby ominąć polskę pisowska
  • 0
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane