• rozwiń

Znamy najlepszą linię lotniczą tego roku. Na liście próżno szukać przewoźnika z Polski

Qatar Airways najlepszą linią lotniczą 2015 roku Odtwórz: Qatar Airways najlepszą linią lotniczą 2015 roku
Foto: Quatar Airlines | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Qatar Airways najlepszą linią lotniczą 2015 roku | Video: Qatar Airways najlepszą linią lotniczą 2015 roku

Qatar Airways otrzymały prestiżową nagrodę "World’s Best Airline" dla najlepszej linii lotniczej w 2015 roku. W pierwszej setce plebiscytu, organizowanego przez firmę konsultingową Skytrax, próżno szukać PLL LOT.

Qatar Airways został linią nr 1 na świecie deklasując linie Cathay Pacific, które spadły na trzecie miejsce. Drugą pozycję zajęły Singapore Airlines (awans o jedno miejsce). W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze Turkish Airlines, Emirates, Etihad Airways, ANA Ali Nippon Airways, Garuda Indonesia, EVA Air oraz Qantas Airways.

Powrót na szczyt

To nie pierwszy raz, kiedy Qatar Airways zbierają najwyższe laury. Katarski przewoźnik z siedzibą w Ad-Dausze wygrywał już plebiscyt w 2011 i w 2012 roku, a dwukrotnie zajmował drugie miejsce. Zgarniał także nagrody dla najlepszej linii lotniczej na Bliskim Wschodzie oraz za najlepsze miejsca w klasie biznes.

Nagrody Skytrax przyznawane są na podstawie głosowania ponad 18,9 mln pasażerów ze 110 państw na całym świecie. Oceniają oni m.in. komfort podróży, życzliwość personelu pokładowego oraz serwowane podczas lotu posiłki.

W kategorii "najlepsza tania linia lotnicza" po raz siódmy z rzędu zwyciężyła Air Asia. I to mimo tragicznej katastrofy, jaka wydarzyła się w ub roku na Morzu Jawajskim. Zginęły w niej 162 osoby, wszystkie na pokładzie.

Nagroda za najlepszą załogę trafiła do Garuda Indonesia. Air France zwyciężył w kategorii "najbardziej ulepszona linia lotnicza". Z kolei najczyściej - zdaniem pasażerów - jest na pokładzie samolotów EVA Air.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane