• rozwiń

Putin pokazał, ile zarobił. Więcej niż rok temu, ale mniej niż premier

Putin ujawnia swoje zarobki Odtwórz: Putin ujawnia swoje zarobki
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Putin Władimir Putin posiada działkę, mieszkanie i garaż | Video: Putin ujawnia swoje zarobki

Władimir Putin zarobił w 2014 roku 7,65 mln rubli (ponad 147 tys. dolarów), dwa razy więcej niż rok wcześniej - wynika z deklaracji podatkowej prezydenta Rosji, opublikowanej w środę na oficjalnej stronie Kremla.

W 2013 roku przychody Putina wyniosły 3,67 mln rubli (ok. 70 tys. dolarów). Rok temu gospodarz Kremla podpisał dekret podnoszący pensje prezydenta i premiera Rosji 2,65 razy. Pensje najważniejszych osób  w państwie były wówczas mniejsze niż ich podwładnych.

ZOBACZ OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE PUTINA

Kryzys obniża pensje

W tym roku, na skutek kryzysu gospodarczego, Putin ogłosił, że od 1 marca pensja prezydenta, premiera i wielu innych wysokich urzędników zostaną zmniejszone o 10 proc.

Jak wynika z deklaracji podatkowej prezydenta Rosji, jego ruchomy i nieruchomy majątek pozostał bez zmian. Jest to m.in. działka o powierzchni 1,5 tys metrów kwadratowych, 77-metrowe mieszkanie i garaż o powierzchni 18 metrów kwadratowych. Wszystkie nieruchomości znajdują się w Rosji.

Putin jest także właścicielem dwóch samochodów marki Wołga (GAZ M21 i GAZ M21R), samochodu Niva oraz przyczepy Skif.

Premier ma więcej

Zarobki premiera Dmitrija Miedwiediewa podwoiły się w 2014 roku do 8 mln rubli (ponad 153 tys. dolarów). Jak poinformowała rzecznik szefa rządu Natalia Timakova, Miedwiediew nie ma innych źródeł dochodu poza jego wynagrodzeniem.

Zgodnie z deklaracją, Miedwiediew posiada mieszkanie o powierzchni 367,8 metrów kwadratowych, działkę o powierzchni 4,7 tys. metrów kwadratowych i dwa samochody Wołga (GAZ-M20 Pobeda z 1948 roku oraz GAZ-21 M21 z 1962 roku).

Najbogatszym rosyjskim urzędnikiem jest wicepremier Aleksander Chłoponin. który w 2014 roku zarobił 280 mln rubli (5,4 mln dolarów).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
jawotr
Przy takich zarobkach, Władek musiałby pracować 1360544 lat, żeby zarobić na swój aktualny majątek 200 mld dolarów. No to najwyższa pora, żeby urząd podatkowy nim się zajął. :-D
  • 4
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane