• rozwiń

Putin: nie chcemy kar umownych od Francji w sprawie mistrala. Ale domagamy się zwrotu zaliczki

Putin: nie chcemy kar umownych od Francji w sprawie mistrala. Ale domagamy się zwrotu zaliczki
Foto: CC BY SA Wikipedia Foto: Rosja kupiła dwa Mistrale za 1,2 mld euro na podstawie kontraktu zawartego w 2011 roku

Rosja oczekuje, że Francja zwróci jej zaliczkę, jeśli nie dostarczy okrętu desantowego Mistral zbudowanego dla rosyjskiej marynarki wojennej - oświadczył w czwartek prezydent Władimir Putin. Dodał, że jego kraj nie będzie domagał się od Francji kar umownych.

Według Putina niedostarczenie przez Francję mistrala nie zaszkodzi rosyjskim możliwościom militarnym. Szef państwa wyjaśnił, że Rosja złożyła zamówienie na dwa okręty desantowe, by wzmocnić relacje z Francją.

Zły znak

- Odmowa dostarczenia okrętów w ramach obecnego kontraktu to oczywiście zły znak. Ale jeśli chodzi o utrzymanie naszych zdolności wojskowych, to nie ma to dla nas znaczenia - powiedział rosyjski przywódca.

Okręty typu Mistral - "Władywostok" i "Sewastopol" - Rosja kupiła we Francji za 1,2 mld euro na podstawie kontraktu zawartego w 2011 roku, jeszcze za prezydentury Nicolasa Sarkozy'ego. Była to pierwsza tak duża umowa dotycząca importu sprzętu wojskowego zawarta przez Moskwę od upadku ZSRR.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane