• rozwiń

Protesty w Moskwie. Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat

Nawalny skazany. Protesty w Rosji Odtwórz: Nawalny skazany. Protesty w Rosji
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 BiS Foto: W Moskwie trwają protesty zarówno zwolenników, jak i przeciwników Nawalnego | Video: Nawalny skazany. Protesty w Rosji

W Moskwie trwają protesty w związku z wyrokiem sądu, który skazał dziś rosyjskiego opozycjonistę Aleksieja Nawalnego na 3,5 roku więzienia. Wydanie specjalnie w TVN24 Biznes i Świat od godz. 20.00.

Kilka tysięcy ludzi bierze udział w demonstracji przed Kremlem, na którą nie było zezwolenia władz, kilka godzin po wyroku dla rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Opozycjonista został skazany na 3,5 roku więzienia w zawieszeniu za zagarnięcie pieniędzy firmy Yves Rocher. 

Efekt wyroku

Po ogłoszeniu wyroku opozycjonista i jego sympatycy wzywali zwolenników do udziału w proteście ulicznym. Później Nawalny przekazał na Twitterze, że został zatrzymany, gdy złamał warunki aresztu domowego, aby dotrzeć na demonstrację w Moskwie. 

38-letni Nawalny to adwokat, bloger i bojownik z korupcją - to także jeden z przywódców protestów w Moskwie w 2012 roku przeciwko powrotowi Putina na Kreml. We wrześniu 2013 roku Nawalny uczestniczył w wyborach mera Moskwy, ustępując tylko obecnemu merowi Siergiejowi Sobianinowi.

Pod koniec października Aleksiej Nawalny powiedział, że zamierza kontynuować walkę z reżimem Putina. Od lutego opozycjonista znajduje się w areszcie domowym obowiązującym go do 15 lutego 2015 roku.

"Świat technologi"

Technologiczna rewolucja na naszych oczach. Rok 2014-sty w tej kwestii był bardzo ciekawy. Drony, drukarki, roboty przekraczały kolejne bariery.  Innowacyjny wyścig trwa i zanosi się na to, że tematów nam nie zabraknie

Początek programu "Świat technologii" o godz. 21.00

"Bilans"

W programie "Bilans" Robert Stanilewicz podsumuje najważniejsze wydarzenia dnia ze światowych rynków finansowych. "Bilans" startuje tuż po godz. 21:30.

"24 godziny"

Wydarzenia w Polsce i na świecie omówimy o godz. 22.00 w programie "24 godziny".


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
usmiech_prezesa
Zanim sie zaczelo, juz sie skonczylo. Rusofobki pochowali sie po katach ze wstydu.
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
jawotr
Ależ, nic się nie skończyło - to dopiero początek końca Putina. Kompletnie brakuje ci wyobraźni dlatego całkiem ślepy jesteś na to co się dzieje a to jest wstyd. Podobnie jak wróżyłeś wzrost rubla przed największymi spadkami tak i teraz umniejszasz znaczenie wydarzeń które oznaczają nadchodzący kres twojego parszywego idola.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane