• rozwiń

Temat: USA

Stany Zjednoczone rozczarowały. Rozwój poniżej oczekiwań

Stany Zjednoczone rozczarowały. Rozwój poniżej oczekiwań
Foto: Shutterstock Foto: Produkt Krajowy Brutto Stanów Zjednoczonych wyniósł mniej niż spodziewali się analitycy

Produkt Krajowy Brutto Stanów Zjednoczonych w czwartym kwartale 2016 roku wzrósł o 1,9 procent w ujęciu zanualizowanym kwartał do kwartału - podał Departament Handlu USA w drugim wyliczeniu. To wynik poniżej oczekiwań.

Analitycy spodziewali się bowiem wzrostu PKB USA o 2,1 procent w ujęciu zanualizowanym kwartał do kwartału.

W trzecim kwartale 2016 roku PKB w Stanach Zjednoczonych wzrósł o 3,5 proc. w ujęciu zanualizowanym kwartał do kwartału.

Bazowy deflator PCE, preferowana przez amerykański System Rezerwy Federalnej miara inflacji, wzrósł w IV kwartale w ujęciu zanualizowanym o 1,2 procent, wobec wzrostu w trzecim kwartale o 1,7 procent i oczekiwań na poziomie 1,3 procent.

Wystąpienie Trumpa

We wtorek w centrum uwagi rynku znajduje się jednak zaplanowane na środę nad ranem czasu polskiego wystąpienie Donalda Trumpa przed połączonymi izbami amerykańskiego Kongresu.

Inwestorzy liczą, że Trump przedstawi więcej niż dotychczas szczegółów na temat swojej polityki gospodarczej.

Rynek czeka na sygnały między innymi w sprawie fundamentalnych zmian w polityce zdrowotnej czy systemie podatkowym. Do tej pory większość planów prezydenta USA była przedstawiane ogólnikowo, zatem jego pierwsze wystąpienie przed Kongresem może rozjaśnić wiele kwestii.

PKB Polski

Przypomnijmy, że we wtorek poznaliśmy również dane z polskiej gospodarki. Produkt Krajowy Brutto w czwartym kwartale 2016 roku, niewyrównany sezonowo, wzrósł o 2,7 procent rok do roku - podał Główny Urząd Statystyczny.

W trzecim kwartale wzrost PKB wyniósł 2,5 procent, a szacunek flash wynosił 2,7 procent.

 

Ważne wystąpienie Donalda Trumpa. Gośćmi programu "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS byli Małgorzata Zawadka oraz Piotr Kraśko (28.02.2017):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane