• rozwiń

FBI na tropie producenta "Wilka z Wall Street"

FBI na tropie producenta "Wilka z Wall Street"
Foto: Paramount Pictures Foto: Film "Wilk z Wall Street" odniósł gigantyczny sukces, jego producent jest jednak podejrzany o oszustwa

Producent "Wilka z Wall Street" został oskarżony o oszustwa finansowe warte miliardy dolarów. W sprawę zamieszany jest również jego ojczym, premier Malezji. Państwowe pieniądze miały być wyprowadzane i przeznaczane na prywatne inwestycje.

Szykuje się jeden z największych skandali finansowych w historii. Riza Azis, producent "Wilka z Wall Street" został oskarżony o gigantyczne oszustwa. Chodzi o miliardy dolarów, które miały zostać wyciągnięte z malezyjskiego funduszu rządowego. Warto wspomnieć., że ojczym producenta jest premierem Malezji.

Śledztwo dotyczy wyprowadzenia gigantycznych kwot z Malezji, dokonanych w 2009 roku. Prokuratura bada sprawę od dłuższego czasu. Teraz tropy doprowadziły do samego Azisa. Pieniądze mogły zostać wykorzystane w aktywach trwałych, nieruchomościach i innych inwestycjach.

Pomoc premiera

Malezyjski fundusz miał pomóc gospodarce kraju, ale według FBI, pieniądze zostały przeznaczone na inwestycje w Nowym Jorku i Los Angeles.

Malezyjska Komisja ds. Zwalczania Korupcji Malezji zaprzecza, by ​​jakiekolwiek środki zostały wyprowadzone bezpośrednio z funduszu na konto premiera, który miał pośredniczyć w oszustwach. Jednak z prowadzonego śledztwa płyną inne wnioski.

 

Leonardo di Caprio w ONZ o zmianach klimatu:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane