• rozwiń
    • WIG20 2208.54 -0.16%
    • WIG30 2497.43 -0.11%
    • WIG 57950.18 -0.06%
    • sWIG80 11410.26 -0.38%
    • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Trump: brexitowe porozumienie może utrudnić nasz handel z Londynem

"Brexit bez porozumienia nigdy nie będzie naszą decyzją" Odtwórz: "Brexit bez porozumienia nigdy nie będzie naszą decyzją"
"Brexit bez porozumienia nigdy nie będzie naszą decyzją" "Źródło: Reuters"

Prezydent USA Donald Trump powiedział w poniedziałek w Waszyngtonie, że zatwierdzone przez Unię Europejską porozumienie z Wielką Brytanią w sprawie brexitu może utrudnić handel między Waszyngtonem a Londynem. Jego zdaniem umowa jest korzystna dla Wspólnoty.

Trump zwrócił uwagę, że w porozumieniu, zatwierdzonym w niedzielę przez przywódców państw i rządów 27 krajów UE, nie ma mowy o przyszłych stosunkach handlowych Wielkiej Brytanii ze Stanami Zjednoczonymi.

- Myślę, że musimy poważnie przyjrzeć się temu, czy Wielka Brytania może z nami prowadzić handel. Jeśli teraz spojrzy się na treść porozumienia, można odnieść wrażenie, że nie będzie mogła prowadzić z nami polityki handlowej. A chyba nie o to wszystkim chodziło - powiedział Trump i podkreślił, że ma nadzieję, iż brytyjska premier Theresa May poradzi sobie z tym zagadnieniem.

Porozumienie w sprawie brexitu

Przywódcy państw i rządów 27 krajów UE zatwierdzili w niedzielę na szczycie w Brukseli umowę w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE i deklarację polityczną dotyczącą przyszłych relacji.

Dokument rozwodowy musi zostać teraz przegłosowany przez PE i parlament brytyjski.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May poinformowała w poniedziałek, że głosowanie w parlamencie nad umową w sprawie brexitu zostało wyznaczone na 11 grudnia. Przed tym głosowaniem deputowani przez pięć dni będą debatowali o porozumieniu.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane