• rozwiń

Prezesi największych firm w Rosji upublicznią dochody. Swoje, swoich żon i dzieci

Prezesi największych firm w Rosji upublicznią dochody. Swoje, swoich żon i dzieci
Foto: gazprom.com Foto: Oprócz prezesów przepisy mają objąć również ich zastępców i głównych księgowych

Kierownictwo największych rosyjskich państwowych firm będzie zobowiązane do publikowania w internecie informacji o swoich dochodach - podają w poniedziałek rosyjskie media. Postanowienie w tej sprawie podpisał 18 grudnia premier Dmitrij Miedwiediew.

Informacje o dochodach, wydatkach i majątku powinny być zamieszczane na stronach internetowych tych przedsiębiorstw. Zeznaniami na temat dochodów i wydatków objęci mają zostać także małżonkowie prezesów oraz ich niepełnoletnie dzieci.

Oprócz prezesów przepisy mają objąć również ich zastępców i głównych księgowych - informuje w internetowym wydaniu gazeta "Wiedomosti".

Z samego szczytu

Spis przedsiębiorstw, których prezesi będą zobowiązani do składania deklaracji, został sporządzony już wcześniej. W tej chwili obejmuje on 62 przedsiębiorstwa, w tym Gazprom, Rosnieft, Sbierbank, Rosnano, Rostelekom, Rosyjskie Koleje Żelazne (RŻD) czy Aerofłot.

Pierwsza wersja rozporządzenia ze spisem firm i zobowiązaniami pracowników w zakresie sprawozdań o dochodach została zatwierdzona już w lipcu 2013 roku.

Jednak zabrakło w niej zapisu o konieczności upublicznienia tych informacji. W rezultacie część firm przekazała sprawozdania władzom i podała je do publicznej wiadomości, a część nie spełniła tego drugiego wymogu - podał portal "Wiedomosti".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane