• rozwiń

"Najgłupszy pomysł od 100 lat". Ostra krytyka brexitu przez szefa linii lotniczych

UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku Odtwórz: UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku
UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku "Źródło: tvn24"

Michael O'Leary, szef niskobudżetowych irlandzkich linii lotniczych Ryanair stwierdził, że brexit to "najgłupszy pomysł od 100 lat". Jednocześnie wyraził przekonanie, że nie dojdzie do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy.

O'Leary powiedział w Wiedniu, że dla jego linii ostateczny rezultat negocjacji w sprawie brexitu nie ma znaczenia - Ryanair odczuje konsekwencje wyjścia w mniejszym stopniu niż inne linie lotnicze, ponieważ jest zarejestrowany w Unii Europejskiej, w Irlandii. - Brexit znacznie boleśniej dotknie linie lotnicze zarejestrowane w Wielkiej Brytanii - podkreślił.

Najlepsze rozwiązanie

Za najlepsze rozwiązanie O'Leary uznał okres przejściowy w relacjach Wielkiej Brytanii z Unią Europejską, w którym "Londyn zastanowi się jeszcze raz i jednak pozostanie w UE". Wyraził też opinię, że gdyby zorganizowane zostało drugie referendum, jego wynik byłby inny niż ten z 2016 roku, ponieważ w głosowaniu wzięłoby udział więcej młodych ludzi. - Ale doprowadziłoby to także do większej liczby problemów politycznych w Wielkiej Brytanii - przyznał.

Ryanair przejął właśnie pełną kontrolę nad liniami Laudamotion, które założył były austriacki kierowca Formuły 1 Nikki Lauda. Szczegółów finansowych nie ujawniono. W marcu 2018 roku Ryanair stał się właścicielem 24,9 procent Laudamotion, a później zwiększył swój udział w tych liniach do 75 procent.

Laudamotion jako filia Ryanair zapowiada ekspansję - zwiększenie liczby samolotów z 19 do 25 latem br. i do 40 w roku finansowym 2021/2022 oraz uruchomienie nowych połączeń z Wiednia, Stuttgartu, Duesseldorfu i Palma de Mallorca.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane