• mWIG40 3960.04 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:04

Dostosuj

Rekordowe premie dla mistrzów. Sprawdź, ile zgarnęli Portugalczycy

Każdy z piłkarzy Portugalii za zwycięski mecz finałowy na Euro otrzyma aż 275 tysięcy euro premii.

Portugalska Federacja Piłkarska (FPF) otrzymała rekordową w historii mistrzostw Europy premię za triumf na Euro 2016 we Francji - 25,5 miliona euro. Mogłaby dostać o 1,5 mln więcej, gdyby nie to, że nie wygrała żadnego meczu w fazie grupowej.

Gigantyczne zyski

Za pokonanie trójkolorowych w finale tegorocznych Mistrzostw Europy każdy z piłkarzy portugalskiej reprezentacji otrzyma 275 tysięcy euro. Dodając do tego diety za udział w turnieju, każdy członek mistrzowskiej drużyny zgarnie okrągłe 300 tysięcy euro.

Portugalia wygrała Euro 2016, pokonując Francję 1-0. Zwycięskiego gola strzelił Eder w 109. minucie, podczas dogrywki. Najsłynniejszy piłkarz, Cristano Ronaldo uległ kontuzji i musiał opuścić boisko już po 23 minutach.

Gospodarze turnieju wzbogacili się łącznie o 23,5 mln euro.