• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Brat miliardera w areszcie. Podejrzany o oszustwa

Najbogatsi stali się jeszcze bogatsi Odtwórz: Najbogatsi stali się jeszcze bogatsi
Najbogatsi stali się jeszcze bogatsi "Źródło: TVN24 BiS"

Pramod Mittal, brat miliardera i właściciela koncernu ArcelorMittal Lakszmiego Mittala, został zatrzymany w Bośni i Hercegowinie i spędzi miesiąc w areszcie. Jest podejrzany o oszustwa związane z zarządzaniem koksownią - takie informacje podała w piątek lokalna prokuratura.

Sędzia trybunału w Tuzli w północno-wschodniej Bośni "wydał nakaz zatrzymania na miesiąc trzech osób, których dotyczy śledztwo, w tym Pramoda Mittala" - przekazał agencji AFP prokurator prowadzący śledztwo Cazim Serhatlić.

Śledztwo dotyczy wyprowadzenia z koksowni za granicę w latach 2006-2015 co najmniej 21 mln marek bośniackich (prawie 11 mln euro) - wyjaśnił prokurator.

"Z powodu możliwości ucieczki"

62-letni Pramod Mittal, przewodniczący rady nadzorczej GIKIL, koksowni w Lukavacu, został zatrzymany we wtorek. Dwaj inni Hindusi - dyrektor naczelny firmy, Paramesz Bhattacharyya, a także członek rady nadzorczej Razib Dash również zostali umieszczeni w areszcie.

Wniosek o zastosowanie wobec nich aresztu został złożony "z powodu możliwości ucieczki, popełnienia czynów przestępczych i naruszenia porządku publicznego" - powiedział prokurator Serhatlić.

Policja przeprowadziła we wtorek przeszukania w siedzibie firmy GIKIL w Lukavacu, zabierając dokumentację, komputery i telefony komórkowe.

Koksownia zatrudnia około 1000 osób; produkcji nie przerwano.

Setki milionów pomocy

Śledztwo obejmuje też byłego menedżera odpowiadającego za zaniedbania w koksowni w sferze ochrony środowiska, który uciekł przed aresztowaniem do Indii.

Pramod Mittal dokonał wielu inwestycji na Bałkanach. Był właścicielem huty Kremikowcy pod Sofią, która została zamknięta w 2009 roku, a także klubu piłkarskiego CSKA Sofia, który sprzedał w tym samym roku.

Według indyjskiej prasy Lakszmi Mittal niedawno wydał 232 mln dolarów, aby wspomóc brata, który znalazł się w tarapatach finansowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane