• rozwiń

Pracownicy Skoda Auto grożą strajkiem. Firma wypracowała rekordowy zysk, musi się więc podzielić?

Pracownicy Skoda Auto grożą strajkiem. Firma wypracowała rekordowy zysk, musi się więc podzielić?
Foto: Flickr (CC BY-SA 2.0)/ RobGreen Foto: Pracownicy Skoda Auto skrócą dzień pracy?

Związki zawodowe w należącej do Volkswagena Skoda Auto ostrzegły w czwartek, że mogą podjąć akcję strajkową w związku z żądaniami płacowymi - podaje Reuters.

Związek odrzucił ostatnią ofertę koncernu, który proponował 3 proc. wzrost podstawowego wynagrodzenia. Taka propozycja padła podczas rozmów na temat nowego układu zbiorowego.

Jak pisze Reuters, protestujący nie przedstawili konkretnego żądania podwyżki, ale strona internetowa czeskiej telewizji publicznej podała, że domagają się 6,5 proc. podwyżki.

Strajk całkowity?

W cotygodniowym biuletynie związki poinformowały, że pracownicy z porannych i popołudniowych zmian mają 15 kwietnia skrócić o godzinę swój dzień pracy i zebrać się w proteście pod siedzibą firmy.

Akcja nazwana "godziną minus" wpłynie na produkcję koncernu - czytamy w biuletynie. Związki nie wykluczają kolejnej akcji protestacyjnej.

Skoda Auto zatrudnia ok. 24 tys. pracowników. W ubiegłym roku czeska Skoda wypracowała rekordowy zysk operacyjny w wysokości 817 mln euro.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane