• rozwiń

Pracownicy Amazona przedłużają protesty do świąt Bożego Narodzenia. Przesyłki dotrą na czas?

Pracownicy Amazona przedłużają protesty do świąt Bożego Narodzenia. Przesyłki dotrą na czas?
Foto: EPA Foto: Pracownicy Amazona przedłużają protesty

Pracownicy czterech niemieckich centrów wysyłkowych amerykańskiej firmy Amazon przedłużyli do świąt Bożego Narodzenia strajk przeciwko metodom wymuszania większej wydajności pracy za pomocą sterowania elektronicznego. Protest rozpoczął się 15 grudnia.

Dyrekcja Amazon, największej na świecie firmy zajmującej się sprzedażą internetową, zapewnia, że mimo strajku personelu czterech z jej dziewięciu centrów wysyłkowych w Niemczech (które w sumie zatrudniają 9 tys. pracowników) jest w stanie terminowo wykonać przedświąteczne zamówienia.

Zwłaszcza, że może również oprzeć się na pracy centrów wysyłkowych Amazon w Polsce, W. Brytanii i Francji.

Strajkujący należą do związku zawodowego pracowników sektora usług Ver.di, który konsekwentnie domaga się od Amazon polepszenia warunków pracy personelu i podjęcia przez dyrekcję firmy negocjacji ze związkowcami.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Dystrykt49
w DE potrafią, a w polsce "biali niewolnicy" tyrają we Wrocławiu po 12h na dobę za 1280 PLN. Nic dziwnego że Polska była pod zaborami tyle lat, przecież w naszym narodzie nie ma ani krzty dumy. Jesteśmy białymi murzynami, brakuje nam tylko bawełny do zbierania!! Wstyd dla POLAKÓW!!
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane