• rozwiń

Temat: USA

Megakumulacja rozbita. Zwycięzca zgarnie zawrotną sumę

Jakubas: pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwym Odtwórz: Jakubas: pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwym
Jakubas: pieniądze nie czynią człowieka szczęśliwym "Źródło: TVN24 BiS"

Po trzech miesiącach udało się rozbić kumulację w amerykańskiej loterii Powerball. Wygrana w loterii to imponujące 768 milionów dolarów. Kupon, na którym znalazło się sześć poprawnie wytypowanych liczb, został wysłany w stanie Wisconsin.

W środowym losowaniu zwycięskie okazały się liczby: 16, 20, 37, 44, 62 oraz 12 (Powerball).

Poprawnie wskazała je osoba, która wysłała kupon w jednej z kolektur w stanie Wisconsin, na północy Stanów Zjednoczonych. Szczęśliwiec zapamięta ten moment na długo, ponieważ wygrana jest jedną z najwyższych w historii amerykańskich loterii.

Rosło od grudnia

"Ze względu na dużą sprzedaż kuponów kumulacja wzrosła do 768,4 miliona dolarów" - czytamy w oświadczeniu Multi-State Lottery Association, organizatora loterii Powerball. To równowartość około 2,9 miliarda złotych.

Kumulacja rosła od 26 grudnia 2018 roku.

Zwycięzca może liczyć na pełną kwotę wygranej, jeśli zdecyduje się na jej wypłatę w corocznych ratach wypłacanych przez 29 lat. Jeśli swoją nagrodę będzie wolał otrzymać od razu w gotówce, dostanie "jedynie" 477 milionów dolarów. Od wygranej trzeba jeszcze odliczyć podatki federalne i stanowe.

Wszyscy, którzy wzięli udział w środowym losowaniu, powinni jednak sprawdzić swoje kupony. Organizatorzy poinformowali, że w przypadku ponad 5,4 miliona kuponów odnotowano wygraną od 4 dolarów do nawet 2 milionów dolarów.

W Powerball grają mieszkańcy 44 stanów USA, a także stołecznego Dystryktu Kolumbii oraz należących do USA Wysp Dziewiczych i Portoryko.

Najwyższa wygrana w tej loterii padła w styczniu 2016 roku i wyniosła niebotyczne 1,6 miliarda dolarów. Wówczas została jednak podzielona pomiędzy trzech szczęśliwców.

Drugą najwyższą wygraną w historii amerykańskich loterii jest ubiegłoroczna wygrana w Mega Millions - kumulacja sięgnęła 1,5 miliarda dolarów.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane