• rozwiń

Temat: USA. Gospodarka

Rekordowa loteria w USA rozwiązana. Ponad 500 mln dolarów trafi do trzech osób

Foto: PAP/EPA Foto: Środowa kumulacja była trzecią w historii gry i jedną z największych w loteriach w Stanach Zjednoczonych

Trzech szczęśliwców w Karolinie Północnej, Teksasie i Puerto Rico zgarnęło ponad 560 mln dolarów nagrody w amerykańskiej loterii Powerball. Szczęśliwe numery to 11, 13, 25, 39, 54 i liczbą powerball jest 19.

Jak pisze Reuters, środowa kumulacja była trzecią w historii gry i jedną z największych w loteriach w Stanach Zjednoczonych.

Szczęśliwe liczby

Szczęśliwcy mogą wybrać formę, w której zostanie im wypłacona wygrana:albo wziąć całą gotówkę od razu, albo zdecydować się na rentę wypłacaną przez 29 lat.

Największa wygrana w Powerball padła w maju 2013 roku i wynosiła ponad 590 dol. zł - pisze Reuters. Przebiła ją loteria Mega Millions z nagrodą ponad 650 mln dolarów.

Powerball to jedna z największych amerykańskich loterii, w której wybiera się pięć liczb od 1 do 59 oraz  jedną dodatkową, tzw. liczbę Powerball - od 1 do 35.

Można samemu skreślać albo zdecydować się na metodę "chybił-trafił". To piąta największa kumulacja w historii loterii w Stanach Zjednoczonych.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane