• rozwiń

"Brak kobiet, pełniących role liderek, nie jest problemem". Szef dużej spółki zawieszony

"Brak kobiet, pełniących role liderek, nie jest problemem". Szef dużej spółki zawieszony
Foto: Shutterstock Foto: Roberts przyznał, że debata nad równością płci w branży reklamowej "jest skończona"

Kevin Roberts, szef Saatchi and Saatchi, jednej z największych agencji reklamowych na świecie, został wysłany na przymusowy urlop po kontrowersyjnych wypowiedziach dotyczących polityki gender. Zdaniem Robertsa, brak kobiet w kadrach zarządzających nie stanowi żadnego problemu.

Roberts przyznał, że debata nad równością płci w branży reklamowej "jest skończona". Zdaniem szefa agencji, zarówno kobietom, jak i mężczyznom zależy na szczęściu i dobrej pracy, a nie na wspinaniu się po szczeblach kariery.

- Nie uważam, że brak kobiet, pełniących role liderek, jest problemem. Nie martwię się o to, bo panie są szczęśliwe i wykonują wspaniałą pracę. Nigdy nie mieliśmy problemu dyskryminacji seksualnej - powiedział Roberts.

Równość zaczyna się na górze

Władze spółki Publicis, której częścią jest Saatchi and Saatchi oświadczyły, że nie godzą się z poglądami szefa świetnie prosperującej agencji.

- Promowanie równości zaczyna się na górze i jako Grupa nie będziemy tolerować nikogo, kto nie docenia wartości kobiecej kadry - powiedział Maurice Levy, dyrektor zarządzający Publicis.

Przymusowy urlop to rozwiązanie tymczasowe; rada nadzorcza ma wkrótce zdecydować o dalszych konsekwencjach.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane