• rozwiń

Korea Północna chce uruchomić połączenia lotnicze z Południem

"Strony występują z pozycji absolutnie skrajnych" Odtwórz: "Strony występują z pozycji absolutnie skrajnych"
"Strony występują z pozycji absolutnie skrajnych" "Źródło: tvn24"

W przyszłym tygodniu przedstawiciele Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego odwiedzą Koreę Północną, by omówić otwarcie korytarza powietrznego do Korei Południowej. Z taką inicjatywą wystąpiły władze w Pjongjangu.

Obecnie północnokoreańskie linie lotnicze Air Koryo mają połączenia jedynie z Rosją i Chinami, czyli dwoma krajami, z którymi Pjongjang utrzymuje stosunki dyplomatyczne. 

Sprawę otwarcia nowych tras w stolicy Korei Północnej ma omawiać m.in. Arun Mishra, dyrektor oddziału Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego na Azję i Pacyfik. Mieszczące się w Bangkoku biuro tego oddziału w lutym otrzymało prośbę z Północy o ustanowienie połączenia lotniczego między Pjongjangiem i portem lotniczym Seul-Inczon.

Koreański szczyt

27 kwietnia przywódcy obu Korei Kim Dzong Un i Mun Dze In spotkali się we wsi Panmundżom po południowokoreańskiej stronie linii demarkacyjnej, która dzieli oba kraje. Omawiali tam m.in. szereg spraw, mających na celu zbliżenie obu państw koreańskich, które formalnie są w stanie wojny od zakończonego 65 lat temu konfliktu zbrojnego. Podpisali deklarację, w której zapowiedzieli wspólne dążenia do zawarcia formalnego układu pokojowego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane