• rozwiń

Niemiecka policja chętnie rekrutuje Polaków

Polacy chcą wstąpić do niemieckiej policji Odtwórz: Polacy chcą wstąpić do niemieckiej policji
Foto: 200 ochotników chciało dostać się do szkoły policyjnej w Oranienburgu | Video: Polacy chcą wstąpić do niemieckiej policji

Niemiecka policja przyciąga Polaków. Dwustu chętnych zgłosiło się do Wyższej Szkoły Policji w Oranienburgu niedaleko Berlina. Szkoła zaprasza Polaków w swoje progi od 2015 roku, nie stawia bardzo wysokich wymagań dotyczących języka i innych umiejętności, ponieważ Policji zależy, by osoby mówiące po polsku zasilały jej szeregi. Szkolenie trwa trzy lata. Z danych GUS wynika, że w Niemczech jest już ponad 655 tys. Polaków, a w policji takich osób jest niewiele. Na terenie Brandenburgii pracuje kilkudziesięciu policjantów z Polski. Zobacz materiał Natalii Skawińskiej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
yogi47
Wcale się nie dziwię. Nikt lepiej nie weźmie za twarz Polaka w Niemczech jak drugi Polak, na dodatek w policyjnym mundurze. Może tak w ramach wdzięczności my powinniśmy sobie importować policjantów z Niemiec, skoro na naszych się narzeka, że nieskuteczni? Nie wiem tylko, co z politykami - ich też wymieniać? Tak źle i tak niedobrze:))
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane