• rozwiń
  • WIG20 2249.60 -0.26%
  • WIG30 2547.09 -0.18%
  • WIG 59132.93 -0.10%
  • sWIG80 11579.52 +0.30%
  • mWIG40 3778.60 +0.51%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:41

Dostosuj

Temat: Egipt

Polacy masowo wykupują wakacje w Egipcie. MSZ zaleca ostrożność 

Polacy masowo wykupują wakacje w Egipcie. MSZ zaleca ostrożność 
Foto: commons.wikimedia.org/ (CC BY 3.0)/ Marc Ryckaert (MJJR) Foto: Sprzedaż wycieczek do Sharm el-Sheikh w porównaniu z ubiegłym rokiem (zanim została zawieszona) urosła już o 15,3 proc.

Chociaż MSZ pozwala na podróże do Sharm el-Sheikh, wciąż zaleca ostrożność. Mimo to Polacy zaczęli masowo wykupywać wczasy w najtańszym egipskim kurorcie – informuje „Metro”.

W marcu ub.r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradziło wszelkie wyjazdy na półwysep Synaj, w tym do ośrodków wypoczynkowych w Egipcie takich jak Sharm el-Sheikh, Taba, Nuwajbi i Dahab. Biura podróży zawiesiły sprzedaż wycieczek po tym jako doszło do zamachu bombowego na autobus turystyczny w kurorcie Taba nad Morzem Czerwonym. 

Ostrożność

Od tego czasu sytuacja w Egipcie sytuacja się unormowała na tyle, że ministerstwo uważa podróż do Sharm el-Sheikh za możliwą, choć zaleca ostrożność. Zdecydowanie zakazuje wypraw do sąsiedniego kurortu Dahab, Nuwajbi i Taba.

Mimo niepewnej sytuacji ma półwyspie Polacy masowo kupują wczasy w Sharm el-Sheikh. Decyduje cena. Przeciętny koszt dziewięciodniowego wyjazdu wynosi 2 036 zł – to najtańsza cena z dwudziestu innych popularnych kierunków. Sprzedaż wycieczek do Sharm el-Sheikh w porównaniu z ubiegłym rokiem (zanim została zawieszona) urosła już o 15,3 proc.

Rocznie kurort odwiedza kilkaset tysięcy Polaków, w 2013 r. – 210 tys.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane