• rozwiń
  • WIG20 2229.96 -0.84%
  • WIG30 2525.58 -0.92%
  • WIG 58705.64 -0.74%
  • sWIG80 11557.00 -0.29%
  • mWIG40 3754.38 -0.69%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:56

Dostosuj

Pogrzeb Niemcowa, zgrzyt na linii Polska-Rosja. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Foto: EPA / PAP Foto: Dziś w Moskwie odbędzie się pogrzeb Borysa Niemcowa

We wtorek w TVN24 Biznes i Świat relacjonujemy pogrzeb Borysa Niemcowa. Analizujemy też dyplomatyczny zgrzyt na linii Rosja-Polska.

Pogrzeb Niemcowa

W Moskwie odbędzie się dziś po południu pogrzeb zamordowanego w nocy z piątku na sobotę Borysa Niemcowa, jednego z przywódców demokratycznej opozycji. Pogrzeb na Cmentarzu Trojekurowskim poprzedzi cywilna uroczystość żałobna w Centrum Andrieja Sacharowa.

55-letni Niemcow, jeden z przywódców Republikańskiej Partii Rosji - Partii Wolności Narodowej (Parnas), był zagorzałym krytykiem Kremla, a ostatnio polityki prezydenta Władimira Putina wobec Ukrainy. Otwarcie wspierał prozachodnie władze w Kijowie i - jak przypomniały media zachodnie - był atakowany za tę postawę przez rosyjskie media państwowe.

W TVN24 Biznes i Świat relacjonujemy to wydarzenie. Komentujemy też echa i możliwe konsekwencje zamachu na opozycjonistę.

Dyplomatyczny zgrzyt

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz poinformował w poniedziałek, że władze rosyjskie odmówiły mu wjazdu do Rosji, gdzie miał uczestniczyć w pogrzebie Borysa Niemcowa. Według rzeczniczki ambasady FR decyzja nie ma związku z pogrzebem, a jest odpowiedzią na sankcje wobec Rosji. Polskie MSZ zapowiada notę protestacyjną.

W TVN24 Biznes i Świat analizujemy ten dyplomatyczny zgrzyt i pytamy o możliwe jego konsekwencje.

Lista specjalna

Bill Gates po raz kolejny znalazł się na szczycie corocznej listy najbogatszych ludzi na świecie magazynu "Forbes". Jego majątek szacowany jest na 79,2 miliardów dolarów. Wśród 20 najbogatszych znaleźli się też szef Facebooka Mark Zuckerberg i Michael Jordan była gwiazda NBA. Z szacunków dziennikarzy magazynu wynika, że majątki najbogatszych wciąż rosną.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane