• rozwiń

Pod Neapolem znaleziono 20 mln euro sfałszowanych banknotów

Pod Neapolem znaleziono 20 mln euro sfałszowanych banknotów
Foto: sxc.hu Foto: W mieście Casalnuovo funkcjonariusze znaleźli w składziku w bloku tysiące fałszywych banknotów o nominałach 50 i 100 euro

20 milionów euro w fałszywych banknotach znaleźli karabinierzy niedaleko Neapolu. Ta rekordowa ilość podrobionych pieniędzy ukryta była w schowku pod schodami w bloku mieszkalnym.

Kolejny sukces w walce z fałszerzami pieniędzy potwierdza, że okolice Neapolu są jednym z największych na świecie ośrodków tego procederu.

Monety przypłynęły z Chin

W mieście Casalnuovo funkcjonariusze znaleźli w składziku w bloku tysiące fałszywych banknotów o nominałach 50 i 100 euro, a także klisze poligraficzne i już wydrukowane arkusze gotowe do pocięcia. Zatrzymano dwie osoby.

W piątek, także na południu Włoch, policjanci i karabinierzy dokonali największej konfiskaty fałszywych monet euro od chwili wprowadzenia wspólnej waluty. Było ich ponad 300 tysięcy i miały nominał 1 i 2 euro.

Doskonale podrobione monety zostały wybite w Chinach, a do Włoch dotarły w kontenerze statkiem, który zawinął do portu w Neapolu.

To nie pierwsza taka akcja

Pod koniec listopada w Neapolu rozbito wielki gang fałszerzy euro, do którego należało 11 mniejszych organizacji. Według śledczych banda ta, znana jako Napoli Group, odpowiada za ok. 90 proc. wszystkich fałszywych banknotów euro wprowadzonych do obiegu na świecie.

Dochodzenie wykaże, czy najnowsze znalezisko w schowku pod schodami ma związek z rozbiciem tego gangu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane