• rozwiń

Playboy zamyka konta na Facebooku

Facebook na giełdzie zalicza swój najgorszy dzień (wideo bez dźwięku) Odtwórz: Facebook na giełdzie zalicza swój najgorszy dzień (wideo bez dźwięku)
Facebook na giełdzie zalicza swój najgorszy dzień (wideo bez dźwięku) "Źródło: TVN24 BiS"

Amerykańska grupa Playboy ogłosiła w środę, że zamyka wszystkie swoje strony na Facebooku. Wyjaśniła, że powodem jest skandal z gigantycznym wyciekiem danych milionów użytkowników tego serwisu.

Firma napisała w oświadczeniu, że "niedawne informacje o rzekomym niewłaściwym zarządzaniu przez Facebooka danymi użytkowników utwierdziły ją w decyzji, by zawiesić aktywność na tej platformie".

Playboy i jego różne strony mają ponad 25 milionów fanów na Facebooku. "Nie chcemy być współwinni narażania ich na te domniemane praktyki. 
Dlatego ogłosiliśmy, że opuścimy Facebooka i zdezaktywujemy konta Playboya, które są bezpośrednio zarządzane przez Playboy Enterprises" - głosi komunikat.

Playboy tłumaczy w oświadczeniu, że od lat miał kłopoty "z wyrażaniem swych wartości na Facebooku z powodu surowych zasad dotyczących treści".

Afera Cambridge Analityca

Facebook znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak "The Observer" ujawnił, że firma Cambridge Analytica prawdopodobnie naruszyła prawo, pozyskując i wykorzystując w celach komercyjnych dane dotyczące nawet 50 milionów osób zarejestrowanych na Facebooku. Profile użytkowników były następnie wykorzystywane do wpływania na ich decyzje wyborcze. Informacje w tej sprawie podawały także "New York Times" i  telewizja Channel 4.

Po ujawnieniu afery kilka firm zdecydowało się usunąć swoje profile z Facebooka. Na taki krok zdecydowały się m.in. firmy Elona Muska SpaceX i Tesla, a także niemiecki Commerzbank.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane