• rozwiń
  • WIG20 2198.28 +0.69%
  • WIG30 2486.46 +0.66%
  • WIG 57625.19 +0.36%
  • sWIG80 11414.85 -0.13%
  • mWIG40 3654.13 +0.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:41

Dostosuj

Gdzie zjeść najlepszą pizzę? Włosi wybrali niezwykłe miejsce

Gdzie zjeść najlepszą pizzę? Włosi wybrali niezwykłe miejsce
Foto: Shutterstock Foto: Pizza z ośrodka odwykowegow Rumini najlepsza we Włoszech

Najlepszą pizzę można zjeść we Włoszech - to nie ulega wątpliwości. Ale które miejsce wybrać? Ankietowani przez włoski portal Gastronauta zdecydowali, że wszelkie zaszczyty wędrują do pizzerii prowadzonej przez wychowanków centrum odwykowego w Rimini. W głosowaniu udział wzięło blisko 40 tys. osób.

W sondażu przeprowadzonym przez włoski serwis internetowy Gastronauta Pizzeria SP.accio w Rimini otrzymała najwięcej głosów. Podopieczni pracują tam w ramach terapii uzależnień.
W rywalizacji uczestniczyło ok. 400 lokali.  W głosowaniu, które wyłonić miało najlepszą pizzę, wzięło udział blisko 40 tys. osób. Badania przeprowadzono we wrześniu.

Za zwycięstwem SP.accio opowiedziało się 7335 głosujących. Niewiele mniej głosów - 7264 dostała pizzeria Lievito z Reggio Calabria.

Najlepsza pizzeria

Gastronauta wyjaśnił: „uhonorowaliśmy zarówno jakość pizzy, jak i projekt resocjalizacji, treningu, integracji i wzroście dla młodych ludzi, którzy zdecydowali się rozpocząć nowy rozdział i dać sobie drugą szansę".

Pomoc resocjalizacyjną w tym ośrodku otrzymuje ok. 1 300 młodych ludzi z problemami narkotykowymi.

Część obsługi to podopieczni centrum odwykowego, ale są wśród nich także skazani przestępcy, którym karę więzienia pozwolono zamienić na prace społeczne.

Nagrody i odznaczenia

Nauka zawodu jest istotnym elementem terapii. Prócz pracy w pizzerii, uzależnieni mają do wyboru ok. 50 innych zawodów, takich jak: stolarstwo, hydraulika czy wzornictwo. Alternatywnie, mogą oni także kontynuować studia, które rozpoczęli w przeszłości.

„Nauka zawodu oznacza poprawę poczucia własnej wartości i relacji międzyludzkich. Jest także kluczowa w pełnej reintegracji ze społeczeństwem” -  mówią pracownicy ośrodka, którzy twierdzą, że ich poprzedni podopieczni mogą pochwalić się 72-procentowym powrotem do normalności.
Restaurację otworzono 10 lat temu. Początkowo funkcjonowała pod nazwą ‘O Malomm. Lokal deklaruje, że do przygotowania swoich wyrobów wykorzystuje mąkę organiczną oraz lokalne produkty wysokiej jakości.

Pizzeria była remontowana, a jej ponowne otwarcie nastąpiło na początku sierpnia tego roku. W skład personelu wchodzi aż 40 podopiecznych ośrodka odwykowego. Odznaczenie podniosło notowania tej restauracji na popularnym portalu społecznościowym dla podróżników - TripAdvisorze.

Nagrody będą wręczone oficjalnie podczas ceremonii 17 października.


Oto 10 najlepszych pizzerii we Włoszech według serwisu Gastronauta:


1. Sp.accio - Rimini
2. Lievito - Reggio Calabria
3. La terrazza dei Grue - Castelli
4. Aragon Ristorante Pizzeria - Alghero
5. Al Ponte Levatoio - Loria
6. La Bottega di Crescenzio - Giarre
7. Pizzeria Sancho - Fiumicino
8. Il Cantiere - Foggia
9. Bakkano Food & Beer Industry - San Benedetto del Tronto
10. Pizzeria Primula Rossa - Civitella di Romagna

 

Zobacz: Włosi chcą licencji na pizzę (2015-07-22)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
yarpen26
"Najlepszą pizzę można zjeść we Włoszech - to nie ulega wątpliwości."

Dla mnie jak najbardziej ulega. Włoska pizza jest owszem, bardzo smaczna, ale z reguły mniej pikantna od tego, do czego przyzwyczajeni jesteśmy w Polsce. Wersja nadwiślańska mi jak najbardziej odpowiada.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane