• rozwiń

Temat: Wielka Brytania

Kto zajmie się chorymi? Pielęgniarki na Wyspach masowo rezygnują z pracy

Pielęgniarki w Wielkiej Brytanii masowo rezygnują z pracy. Żądają podwyżek Odtwórz: Pielęgniarki w Wielkiej Brytanii masowo rezygnują z pracy. Żądają podwyżek
Pielęgniarki w Wielkiej Brytanii masowo rezygnują z pracy. Żądają podwyżek "Źródło: tvn24bis"

Pielęgniarki i położne lawinowo rezygnują z pracy w brytyjskich szpitalach, bo ich pensje nie są zadowalające. Problem staje się coraz bardziej palący dla mieszkańców Wysp Brytyjskich, a może być jeszcze gorzej bez podwyżek płac w sektorze publicznym.

Za podniesieniem płac opowiedział się m.in. minister spraw zagranicznych Boris Johnson. Służba zdrowia na Wyspach ma jednak małe szanse na reanimację, bo - jak dotąd -  Johnson wydaje się w rządzie osamotniony.

Odpływ pracowników

Johnson wywiera presję na premier May, ponieważ uwierzył w rekomendację doradzającą podwyżki w sektorze publicznym. Tego samego zdania jest członek Partii Konserwatywnej Michael Andrew Gove. Podwyżki mają stanowić lekarstwo na kłopoty służby zdrowia, które najboleśniej obrazuje odpływ pracowników.

Liczba pielęgniarek i położnych odchodzących z zawodu sięgnęła w ciągu ostatnich lat 15 proc. personelu. Liczba rezygnujących między 21 a 40 rokiem życia niemal podwoiła się.

Zdaniem Gove'a, wprowadzenia podwyżek domaga się opinia publiczna. Apel o zakończenie polityki "zaciskania pasa" zyskuje coraz więcej zwolenników po tym, jak w wyniku pożaru w londyńskim wieżowcu wyszły na jaw niedoinwestowanie i braki kadrowe w sektorze publicznym.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
you
Loading...
you
Do jakiej pracy odchodza?
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane