• rozwiń

Panasonic wznowi produkcję gramofonów Technics. Po apelach internautów

Panasonic wznowi produkcję gramofonów Technics. Po apelach internautów
Foto: Schutterstock Foto: Panasonic ma wznowić produkcję swoich gramofonów. Pozostają one jednak niszowym produktem firmy.

W odpowiedzi na renesans popularność płyt winylowych i petycje internautów Panasonic postanowił wrócić do produkcji słynnych gramofonów Technics SL-1200 - zapowiedziała Michiko Ogawa, menadżer wykonawcza Panasonica odpowiedzialna za markę Technics.

Tylko w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku sprzedano 1 mln płyt winylowych. Po raz pierwszy od prawie dwóch dekad - przypomina dziennik "Financial Times" powołując się na dane Brytyjskiego Przemysłu Fonograficznego. Z kolei w Stanach Zjednoczonych sprzedaż wzrosła do 9,2 mln sztuk i rośnie już dziewiąty rok z rzędu - wylicza firma analityczna Nielsen.

- Od czasu wskrzeszenia marki Technics reakcja naszych klientów pokazuje, że istnieje niezmienne zapotrzebowanie na dźwięk wysokiej jakości - powiedziała "FT" Ogawa, która jest też znana jako pianistka jazzowa.Po wznowieniu działalności marki, na rynek europejski w 2014 roku zaczęły trafiać jej wzmacniacze, odtwarzacze audio i zestawy głośników.

Apel internautów

"FT" przypomina, że w zeszłym roku powstała internetowa petycja apelująca o ponowną produkcję gramofonów Sl-1200, które powstawały od 1979 roku. Ten model był szczególnie popularny wśród DJ-ów. W tej sprawie udało się zebrać ponad 27 tys. podpisów. Londyński dziennik ocenia, że "częściowo odpowiadając" na ten apel, Panasonic podjął decyzję o wznowieniu produkcji gramofonów Technicsa w roku fiskalnym 2016-2017.

To posunięcie budzi jednak pewne wątpliwości analityków, którzy zwracają uwagę, że Panasonic przestał koncentrować się na konsumenckiej elektronice. Pod rządami szefa japońskiego koncernu Kazuhiro Tsugi rozpoczęto inwestycje w branże związane z motoryzacją i mieszkalnictwem, przy jednoczesnym cięciu kosztów w działach zajmujących się np. telewizorami czy telefonami komórkowymi - podaje "FT".

Gramofony produkcją niszową dla Panasonica

- Niektóre technologie Technicsa mogą być wykorzystywane w biznesie B2B (Business to Business), który stał się bardzo ważnym elementem dla całego Panasonica - tłumaczyła Ogawa.

"FT" ocenia, że nawet ciesząc się popularnością wśród audiofilów i osób związanych z muzyką produkcja gramofonów pozostanie dla Panasonica działalnością niszową. Panasonic zakłada, że Technics osiągnie sprzedaż w wysokości 82 mln dolarów w roku fiskalnym 2018-2019. Dla porównania w najlepszych latach (90-te XX wieku) firma notowała pięciokrotnie lepsze wyniki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
miszmasz24
  • 1
  • 3
  • zgłoś naruszenie
zamknij
kolibabka
Widać że nigdy nawet nie słuchałeś gramofonu (ograniczone pasmo , dynamika??? ) Jak starannie zadbasz o płytę to nawet pyknięcia nie usłyszysz , a co dynamiki żaden CD nie równa się z przyzwoitym gramofonem .... A co do twoich wywodów - nasuwa mi się tylko jedno , musiałeś słuchać BAMBINO i zdartej płyty.
  • 4
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
enigma x
Jak chce się słuchać płyt winylowych - trzeba zainwestować w dobry sprzęt i dbać o płyty.
Szkoda kasy na byle jaki gramofon. Wznowienie produkcji Technicsa serii SL 1200 to bardzo dobra wiadomość. Byleby jego cena była rozsądna.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane