• rozwiń

Oto najdroższy dom na świecie. 301 mln dolarów za pałac w stylu Ludwika XIV

Oto najdroższy dom na świecie. 301 mln dolarów za pałac w stylu Ludwika XIV
Foto: Wikimedia Commons Foto: Willę sprzedano za 301 milionów dolarów

Rekordowe 301 mln dolarów - tyle za położony na obrzeżach Paryża pałac w stylu Ludwika XIV zapłacił anonimowy kupiec z Bliskiego Wschodu - donosi agencja Bloomberg, powołując się dwa źródła zaznajomione ze sprawą.

Rezydencja położona jest w 23-hektarowym parku pomiędzy Wersalem i Marly-le-Roi, ok. 25 km na zachód od Paryża. Jej budowa trwała trzy lata (2008-2011). W willi znajduje się m.in. kino i piwnica z winami. Fontanny w parku pokryte są złotem.

Geniusz Le Notre'a

Posiadłość wybudowała firma Cogemad, założona przez francuskiego biznesmena Emada Khashoggiego. - Ze lśniącymi w złocie fontannami, nieskończoną gamą kwiatów, marmurowymi posągami i jeździeckimi ścieżkami park i ogrody przywołują geniusz Le Notre'a - pisze Cogemad na swojej internetowej, nawiązując się do nadwornego ogrodnika króla Ludwika XIV.

Poprzedni rekord ceny za nieruchomość należy do luksusowego apartamentu w Londynie, który w 2011 roku sprzedano za ok. 221 mln dolarów.

Inny rekord miał należeć do Rosjanina. W 2010 roku rosyjski miliarder Michaił Prochorow stracił 10 proc. zaliczki po tym, jak nie udało mu się sfinalizować zakupu wartej 390 mln euro willi w południowej Francji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane