• rozwiń
  • WIG20 2324.77 +0.02%
  • WIG30 2669.60 -0.21%
  • WIG 60497.00 -0.05%
  • sWIG80 11966.87 +0.62%
  • mWIG40 4085.77 -0.56%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:39

Dostosuj

Orlen dostał 450 mln zł kredytu. Na poszukiwanie i wydobycie w Kanadzie

Orlen dostał 450 mln zł kredytu. Na poszukiwanie i wydobycie w Kanadzie
Foto: Orlen Foto: Orlen Upstream to spółka celowa PKN Orlen, powołana w 2006 roku

Spółka Orlen Upstream Canada zawarła w poniedziałek umowę kredytu z BGK w wysokości ok. 453 mln zł. Pieniądze mają trafić m.in. na finasowanie planów rozwojowych firmy w zakresie poszukiwań i wydobycia węglowodorów w Kanadzie.

Pieniądze z kredytu spółka, należąca do grupy PKN Orlen, chce również przeznaczyć na finansowanie bieżącej działalności.

Jaki kredyt?

Jak podkreślił BGK w poniedziałkowym komunikacie, PKN ORLEN planuje dalej zwiększać wydobycie ropy naftowej w Kanadzie. "Kredyt udzielony jest na rynkowych warunkach, ma charakter krótkoterminowy z możliwością przedłużenia na kolejne okresy. Podpisana umowa jest zgodna ze strategią rozwoju BGK, która zakłada współpracę z największymi polskimi przedsiębiorstwami o globalnym zasięgu" - zaznaczył bank.

Cytowany w komunikacie wiceprezes BGK Jacek Szugajew podkreślił, że "polskie firmy coraz odważniej wychodzą poza rynek lokalny, by zwiększać swoją konkurencyjność". - Budujemy naszą pozycję państwowego banku rozwoju i mamy potencjał, by do końca roku znacząco zwiększyć wartość naszego zaangażowania w ekspansję i eksport. Wkrótce także poprzez nasz fundusz kapitałowy - dodał.

Orlen Upstream to spółka celowa PKN Orlen, powołana w 2006 r. do poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, w tym ze złóż niekonwencjonalnych. Za pośrednictwem Orlen Upstream płocki koncern posiada dwie kanadyjskie spółki wydobywcze: Orlen Upstream Canada Ltd. i Birchill Exploration.

BGK to państwowy bank rozwoju, który realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane