• rozwiń

"Trump zdecyduje o światowej gospodarce"

"Trump zdecyduje o światowej gospodarce"

Jak będzie się zachowywała gospodarka USA i światowa, zależeć będzie od realizacji obietnic Donalda Trumpa, w szczególności, czy uda mu się zablokować umowy o wolnym handlu - uważa prof. Leokadia Oręziak.

- Jeżeli uda mu się zastopować umowy o wolnym handlu, może mu się udać powstrzymać globalizację, a pamiętajmy, że właśnie ona przyczyniła się do tak dużych nierówności społecznych, które de facto wyniosły go na fotel prezydenta - mówi profesor SGH.

Złoty nie ucierpi

Oręziak obawia się, że republikanie w Kongresie mogą ten pomysł zastopować. W jej ocenie byłoby to ze szkodą dla świata i Polski.

- Gdyby te umowy nie weszły w życie, to miałoby bardzo duże, pozytywne znaczenie dla naszego kraju, bo dawałoby szansę na rozwój nie tylko garstki najbogatszych państw, ale również mniejszych, takich jak nasz - podkreśla.

Według profesor "po szoku" wyborczym przyjdzie normalizacja, więc jeśli chodzi np. o kurs złotego to tak bardzo nie ucierpimy.

 

Ameryka wybrała. Donald Trump 45. prezydentem:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane