• rozwiń

Plan na drogowy armagedon podczas ŚDM. Możliwa darmowa A4

Plan na drogowy armagedon podczas ŚDM. Możliwa darmowa A4
Foto: TVN 24 Foto: Autostrada A4 może być zakorkowana na bramkach podczas Światowych Dni Młodzieży

Dobra wiadomość dla uczestników Światowych Dni Młodzieży, udający się do Krakowa samochodem. W dni, w których będą trwać uroczystości, kierowcy mogą być zwolnieni z opłat za przejazd odcinkiem autostrady A4 między stolicą Małopolski a Katowicami.

Jeśli okaże się, że liczba kierowców oczekujących w kolejce na wjazd na autostradę jest na tyle duża, że powoduje utrudnienia, opłaty zostaną zawieszone. Nie będzie wówczas trzeba płacić w dwóch punktach poboru: Mysłowicach lub Balicach - podało Ministerstwo Infrastruktury. Dla kierowców oznacza to oszczędność 20 zł.

Sytuacja pod kontrolą

– Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo podróżnych i płynność przejazdów. W wypadku szczególnie wysokiego natężenia, mamy możliwość całkowitego zawieszenia poboru opłat za przejazd autostradą. Nie oznacza to jednak, że szlabany będą podniesione przez cały okres trwania Światowych Dni Młodzieży – wyjaśnia Rafał Czechowski, rzecznik Stalexport Autostrada Małopolska SA.

Dodał, że sni resort, ani koncesjonariusz nie będą czerpać rekompensaty za mniejsze wpływy z tytułu przejazdu za odcinek autostrady.

Zwolnienie z opłat będzie możliwe dzięki porozumieniu między Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa a Stalexport Autostrada Małopolska S.A. Strona rządowa oraz spółka zarządzająca 60-km odcinkiem autostrady będą wzajemnie wymieniać informacje na temat natężeniu ruchu drogowego na wyznaczonej trasie oraz pozostałych drogach dojazdowych do Krakowa.

 

Nietypowe zaproszenie na Światowe Dni Młodzieży:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
oset
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
nec
Loading...
nec
a po co tam jechać ,posłuchać bajek ?
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane