• rozwiń

Warszawa odpada z rywalizacji o giełdę w Izraelu

Chcesz zainwestować na giełdzie? Zobacz, co musisz wiedzieć Odtwórz: Chcesz zainwestować na giełdzie? Zobacz, co musisz wiedzieć
Chcesz zainwestować na giełdzie? Zobacz, co musisz wiedzieć "Źródło: tvn24bis"

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie została wybrana przez Tel Aviv Stock Exchange (TASE) do kolejnego etapu rozmów dotyczących zakupu części udziałów w TASE - podała giełda w komunikacie.

Prezes GPW Marek Dietl odmówił dziennikarzom komentarza do tej sprawy.

Negocjacji nie będzie

"Parkiet" informował w piątek, powołując się na źródła zbliżone do izraelskiego rządu, że GPW nie znalazła się na krótkiej liście inwestorów, z którymi izraelska giełda będzie prowadziła negocjacje w sprawie sprzedaży pakietu większościowego swoich akcji.

Przypomnijmy, że o złożeniu oferty warszawska giełda poinformowała we wtorek.

Jak mogliśmy przeczytać w komunikacie, 9 lutego br. zarząd GPW "podjął decyzję o przygotowaniu wstępnej, niewiążącej propozycji zakupu 71,7 proc. udziałów w Tel Aviv Stock Exchange (TASE), wraz z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR)".

O giełdach

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie to największa giełda regionu Europy Środkowej i Wschodniej, prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Giełda rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji. Od listopada 2010 roku GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W ubiegłym roku Grupa Kapitałowa GPW wypracowała rekordowe przychody ze sprzedaży w wysokości 352 mln zł i tym samym osiągnęła historycznie najwyższy zysk netto w wysokości 156,1 mln zł.

Według rocznego raportu izraelskiej giełdy, w 2016 roku miała łącznie 242,2 mln NIS (nowych szekli izraelskich, 1 NIS to ok. 0,97 zł) przychodów wobec 262,6 mln NIS rok wcześniej.

Zysk TASE w 2016 roku wyniósł 2,1 mln NIS wobec 20,2 mln NIS w roku 2015.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane