• rozwiń

Temat: Wielka Brytania

Przyszłość Brexitu. Bruksela obawia się "słabego partnera"

"Hasło twardego Brexitu już nie będzie mogło być realizowane" Odtwórz: "Hasło twardego Brexitu już nie będzie mogło być realizowane"
"Hasło twardego Brexitu już nie będzie mogło być realizowane" "Źródło: TVN24 BiS"

Unijny komisarz do spraw budżetu Guenther Oettinger wyraził obawę w wywiadzie dla niemieckiego radia Deutschlandfunk, że słaby wynik torysów w wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii może mieć niekorzystny wpływ na negocjacje o Brexicie.

- Pomimo klęski torysów potrzebny jest zdolny do działania rząd, który będzie negocjował wyjście Wielkiej

Brytanii (z UE). Nikt tego nie kwestionuje, Brytyjczycy będą prowadzili te negocjacje. Ale gdy ma się do czynienia ze słabym partnerem, istnieje niebezpieczeństwo, że negocjacje będą niekorzystne dla obu stron - powiedział w piątek Oettinger.

Komisarz powiedział, że dopiero najbliższe dni pokażą, kiedy druga strona będzie mogła rozpocząć rozmowy. Polityk niemieckiej CDU uznał za wątpliwe, że odpowiedzialny za rokowania po stronie brytyjskiej minister David Davis pozostanie na stanowisku.

Zdaniem Oettingera sytuacja jest "krytyczna" ze względu na stratę czasu będącą następstwem późnego złożenia przez Wielką Brytanię wniosku o Brexit i przedterminowych wyborów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane