• rozwiń

Liczą na to, że Trump zmieni zdanie. Apel o "obronę przyszłych pokoleń"

Jak w Brukseli komentuje się decyzję Donalda Trumpa? Odtwórz: Jak w Brukseli komentuje się decyzję Donalda Trumpa?
Jak w Brukseli komentuje się decyzję Donalda Trumpa? "Źródło: TVN24 BiS"

Sekretarz generalny Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Angel Gurria wyraził w piątek nadzieję, że USA mogłyby zmienić stanowisko ws. paryskiego porozumienia klimatycznego. Prezydent Donald Trump podjął decyzję o wycofaniu USA z tej umowy.

"OECD wzywa państwa, firmy, miasta, stany oraz obywateli do zwiększenia wysiłków na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi i obrony przyszłych pokoleń, którym zmiany te zagrażają, poprzez realizację ambitnych celów porozumienia paryskiego" - napisał Gurria w oświadczeniu.

"Mamy również nadzieję, że administracja USA może uznać w przyszłości ponowne rozważenie swej decyzji (w sprawie porozumienia klimatycznego) za możliwe" - dodał Gurria.

Podkreślił, że zdaniem OECD energiczna walka z ociepleniem klimatu, w połączeniu z reformami strukturalnymi oraz fiskalnymi, przyczyniłaby się do przyśpieszenia wzrostu gospodarczego.

Prezydent Donald Trump ogłosił w czwartek, że Stany Zjednoczone wycofają się z paryskiego porozumienia klimatycznego, co jest spełnieniem jego obietnicy, iż będzie przedkładał interesy amerykańskich pracowników i konsumentów nad inne.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane