• rozwiń

Bloger z Singapuru pisał o premierze. Będzie płacił mu odszkodowanie przez 17 lat

Bloger zapłaci odszkodowanie premierowi Singapuru. Za pisanie o korupcji Odtwórz: Bloger zapłaci odszkodowanie premierowi Singapuru. Za pisanie o korupcji
Foto: Shutterstock, The Heart Truths Foto: Singapurski bloger ma płacić premierowi odszkodowanie przez 17 lat | Video: Bloger zapłaci odszkodowanie premierowi Singapuru. Za pisanie o korupcji

Bloger Roy Ngerng skazany za oszczerstwo będzie musiał przez 17 lat płacić odszkodowanie premierowi Singapuru Lee Hsien Loongowi. Pisał na swym blogu o podejrzanych transferach pieniędzy między funduszami rządowymi pod nadzorem Lee, implikując korupcję.

Premier, oburzony zarzutami, w tym porównaniem wspomnianych transferów do korupcyjnych machinacji jakiejś sekty, pozwał 34-letniego blogera. Sąd przyznał szefowi rządu rację i skazał Ngernga na zapłacenie odszkodowania w wysokości 150 tysięcy singapurskich dolarów (prawie 100 tys. euro). Obciążył też blogera kosztami rozprawy.

Odszkodowanie w ratach

W poniedziałek prawnicy stron poinformowali o porozumieniu, na mocy którego bloger spłaci premierowi odszkodowanie w ratach, w ciągu 17 lat. Ngerng musi płacić terminowo; gdyby spóźnił się ze spłatą choćby jednej raty, szefowi rządu należałaby się od razu cała suma, wraz z odsetkami.

Singapurscy politycy niejednokrotnie reagowali już na krytykę pozwami sądowymi i z reguły wygrywali.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane