• rozwiń

Dwie minuty do miliona. Rozpoczęła się licytacja obiadu z miliarderem "wyrocznią"

Obiad za 3,4 mln dolarów. Warren Buffett zdradzi sekrety inwestowania? Odtwórz: Obiad za 3,4 mln dolarów. Warren Buffett zdradzi sekrety inwestowania?
Obiad za 3,4 mln dolarów. Warren Buffett zdradzi sekrety inwestowania? "Źródło: TVN24BiS /"

Milion dolarów - tyle wynosi obecnie najwyższa oferta na aukcji, na której można wylicytować zjedzenie obiadu z legendarnym inwestorem giełdowym Warrenem Buffettem, zwanym "Wyrocznią z Omaha". Spotkanie, o które biją się uczestnicy aukcji, odbędzie się w restauracji Smith & Wollensky na nowojorskim Manhattanie

Tegoroczna aukcja na portalu eBay rozpoczęła się w niedzielę w nocy, a zakończy w piątek. Jak na razie najwyższa oferta wynosi milion dolarów. Licytujący zaoferował taką kwotę zaledwie dwie minuty po rozpoczęciu aukcji.

Na fundację

Dochody z niej zasilą fundację charytatywną Glide w San Francisco. Oferuje ona darmowe posiłki, świadczenia medyczne, opiekę nad dziećmi, mieszkania i szkolenie zawodowe dla osób najbiedniejszych i bezdomnych. Jej roczny budżet to 18 mln dolarów.

Pierwsza aukcja lunchu z inwestorem odbyła się w 2000 roku, z inicjatywy pierwszej żony Buffetta - Susan (zmarła w 2004 roku). W fundacji Glide udzielała się ona jako wolontariuszka.

Najwyższa oferta wyniosła wówczas 25 tys. dolarów. Rekordowe okazały się lata 2012 i 2016. Wówczas za możliwość zjedzenia lunchu z miliarderem anonimowe osoby zapłaciły po ponad 3,4 mln dolarów. W sumie przez 17 lat z aukcji zebrano 26,3 mln dolarów.

Inwestycje pozostaną tajemnicą

Spotkanie odbędzie się w restauracji Smith & Wollensky na nowojorskim Manhattanie. Zwycięzca aukcji może zaprosić na lunch maksymalnie siedmioro przyjaciół. Podczas spotkania Buffett, który prowadzi holding finansowy Berkshire Hathaway, będzie rozmawiał z nimi prawie o wszystkim, m.in. o filantropii i życiu, ale nie ujawni, co kupuje czy sprzedaje.

Jeden ze zwycięzców, Ted Weschler po takim lunchu zaczął pracować dla Buffetta. W latach 2010-2011 Weschler za obiady z inwestorem zapłacił w sumie 5,25 mln dolarów.

Buffett znany jest z tego, że prawie cały swój majątek przeznacza na cele charytatywne. Magazyn "Forbes" szacuje jego wartość na 74,9 mld dolarów netto.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane