• rozwiń

Temat: Sankcje

Obama: jeśli Putin nie zmieni polityki, to pozostaniemy w szorstkich relacjach gospodarczych

Obama: jeśli Putin nie zmieni polityki, to pozostaniemy w szorstkich relacjach gospodarczych Odtwórz: Obama: jeśli Putin nie zmieni polityki, to pozostaniemy w szorstkich relacjach gospodarczych
Foto: PAP | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Obama nie wierzy w zmianę polityki prezydenta Rosji Władimira Putina | Video: Obama: jeśli Putin nie zmieni polityki, to pozostaniemy w szorstkich relacjach gospodarczych

Barack Obama powiedział, że wątpi by Władimir Putin zmienił kurs swojej polityki. Zdaniem prezydenta Stanów Zjednoczonych, prezydent Rosji zamierza pozostać w szorstkich relacjach gospodarczych.

Obama powiedział, że Putin ma anachroniczne podejście do międzynarodowej polityki, polegające na promowaniu nacjonalistycznych nastrojów i straszeniu sąsiednich krajów.

Słowa Obamy padają dzień przed wystąpieniem prezydenta Rosji, który wygłosi w czwartek na Kremlu doroczne orędzie do Zgromadzenia Federalnego. Oczekuje się, że jak co roku przedstawi priorytety polityki gospodarczej i społecznej.

Zdaniem komentatorów w obliczu recesji, w której pogrąża się Rosja, prezydent może m.in. zapowiedzieć złagodzenie presji biurokratycznej na biznes i zwiększenie wsparcia dla rolnictwa ze strony państwa.

Analitycy spodziewają się, że w tym roku więcej uwagi niż poprzednio może poświęcić polityce zagranicznej, w tym relacjom z Ukrainą, USA i Unią Europejską, a także zbliżeniu Rosji z krajami regionu Azji i Pacyfiku, przede wszystkim z Chinami.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane