• rozwiń

Nowy tydzień. Ostatnie dni na PIT, ceny i praca

Nowy tydzień. Ostatnie dni na PIT, ceny i praca

Już tylko kilka dni zostało na rozliczenie się z fiskusem i złożenie deklaracji PIT. W nowym tygodniu czekamy też na ważne dane z Europy i z Polski. O niektórych terminach powinni pamiętać też przedsiębiorcy.

Poniedziałek

Tego dnia mija termin zapłaty podatku akcyzowego oraz rozliczenia podatku VAT za poprzedni miesiąc (VAT-7). GUS zaprezentuje dane podsumowujące stan gospodarki morskiej w Polsce w ubiegłym roku.

W poniedziałek poznamy też wskaźnik BIEC (dobrobytu) na temat koniunktury (za kwiecień).

Wtorek

Poznamy m.in. dane ze sprzedaży detalicznej w Japonii za marzec i PKB za I kwartał w Wielkiej Brytanii.

Środa

Seria danych ze strefy euro m. in. podaż pieniądza M3, ale też indeksy nastrojów: producentów, konsumentów, w usługach. Dowiemy się też, jak rozwijała się amerykańska gospodarka w I kwartale roku, ale poznamy także decyzję FOMC ws. stóp procentowych w USA.

Czwartek

Ostatni dzień, ostateczny termin rozliczenia się z urzędem skarbowym i złożenia rocznej deklaracji podatkowej PIT za 2014 roku.

NBP poda dane na temat oczekiwań inflacyjnych konsumentów w kwietniu. Ważne dane ze strefy euro: szacunkowa inflacja w kwietniu i stopa bezrobocia w marcu.

CZYTAJ WIĘCEJ W SZCZEGÓŁOWYM KALENDARIUM GOSPODARCZYM TVN24BIS.PL

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane