• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Mniejsze kary dla oszustów z Panama Papers. Jeśli sami się przyznają

Mniejsze kary dla oszustów z Panama Papers. Jeśli sami się przyznają
Foto: Pixabay / domena publiczna Foto: Norwegia. Przyznanie się może zmniejszyć karę dla oszustów podatkowych

W Norwegii oszustom podatkowym, którzy w związku z tzw. Panama Papers sami przyznają się do unikania opodatkowania, można będzie zmniejszyć kary. W tym celu została uruchomiona gorąca linia telefoniczna.

O inicjatywie poinformowano we wtorek, w dzień po udostępnieniu przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ) bazy danych z częścią dokumentów z panamskiej kancelarii prawniczej Mossack Fonseca.

Specjalna infolinia

- Policja finansowo-gospodarcza Oekokrim założyła numer telefoniczny, z którego skorzystać mogą te osoby, które chcą wyłożyć karty na stół i zgłosić informacje o potencjalnym dochodzie lub kapitale za granicą, który pozostaje niedostępny dla norweskich władz podatkowych - poinformowała w oświadczeniu Oekokrim.

Ci, którzy dobrowolnie zgłoszą się sami, mogą liczyć na zmniejszenie wyroku o jedną trzecią w porównaniu z karami dla tych, których złapie policja. Zazwyczaj w sprawach uchylania się od podatków zasądzane są kary finansowe, ale sądy mogą też w sprawach uznanych za poważne, orzekać wyroki pozbawienia wolności do lat sześciu.

Wyciek ponad 11,5 mln dokumentów, czyli Panama Papers, rzucił światło na wiele zamorskich firm zakładanych w rajach podatkowych w celu uchylenia się od podatków, przez wpływowych i bogatych ludzi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane