• rozwiń
  • WIG20 2316.78 -0.20%
  • WIG30 2658.40 -0.28%
  • WIG 60253.89 -0.20%
  • sWIG80 11928.40 +0.20%
  • mWIG40 4051.34 -0.50%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:46

Dostosuj

Nokia ciągnie Microsoft w dół. Ale Nadella jest „dumny z wyników”

Nokia ciągnie Microsoft w dół. Ale Nadella jest „dumny z wyników”
Foto: Flickr (CC BY-SA 2.0)/ Nicola since 1972 Foto: Microsoft pokazał wyniki za II kwartał

W drugim kwartale Microsoft zanotował 3,2 mld dolarów straty netto. To najgorszy wynik w historii firmy, głównie z powodu niezbyt efektywnej transakcji przejęcia Nokii i załamania rynku komputerów PC - pisze "Financial Times".

Jak czytamy, słaby wynik to też skutek mocnego dolara, który zniwelował zysk podstawowym segmencie firmy i "zjadł" zysk brutto.

Pomimo słabego kwartały Microsoft nadal utrzymuje się w czołówce najlepiej zarabiających firm Wall Street. Głównie dzięki sprzedaży tabletów i konsoli Xbox.

Ale będzie dobrze

Na kwartalne wyniki spółki negatywnie zareagował rynek. Już po zamknięciu handlu akcje Microsoft spadły o prawie 4 proc., do 45,45 dolarów.

Jak pisze "FT", inwestorzy nadal z nieufnością podchodzą do zdolności firmy do wykorzystania potencjału najnowszych usług.

Szef giganta Staya Nadella podkreślił, że Microsoft ma przed sobą szybki wzrost inwestycji na nowych rynkach, takich jak technologia chmury.

Zwiększyć mają się też przychody z nowych usług, m. in. z Office 365, które nadrobią skromniejsze wyniki na rynku mobilnym.

"Financial Times" zwraca uwagę, że ostatnie wyniki Microsoftu ucierpiały głównie przez gigantyczny - 7,5 mld dolarów - odpis aktywów Nokii.

Na początku miesiąca koncern wycofał się ze swoich wcześniejszych ambicji w segmencie smartfonów. Do tego dołożyło się osłabienie przychodów z licencji i sprzedaży komputerów, które od zawsze były fundamentem działalności Microsoftu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane