• rozwiń

Temat: USA. Gospodarka

Niższe bezrobocie w USA i ćwierć miliona nowych miejsc pracy

Niższe bezrobocie w USA i ćwierć miliona nowych miejsc pracy
Foto: Shutterstock Foto: robotnik_shutterstock_86230687.jpg

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w grudniu wzrosła o 252 tys., podczas gdy w listopadzie wzrosła o 353 tys., po korekcie - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie.

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła natomiast o 240 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 345 tys., po korekcie.

Delikatny spadek

Stopa bezrobocia w USA w grudniu wyniosła 5,6 proc., wobec 5,8 proc. w listopadzie 2014 r. - podał amerykański Departament Pracy.

Jednocześnie wskaźnik zatrudnienia, określający jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w grudniu 62,7 proc. wobec 62,9 proc. miesiąc wcześniej.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 5,7 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 240 tys. wobec 321 tys. w listopadzie przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 228 tys. wobec 314 tys. miesiąc wcześniej przed korektą.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane