• rozwiń

Temat: Japonia

Oto najstarszy hotel na świecie. Działa od ponad 1300 lat

Najciekawsze hotele na świecie. Zobacz dziesięć propozycji Odtwórz: Najciekawsze hotele na świecie. Zobacz dziesięć propozycji
Najciekawsze hotele na świecie. Zobacz dziesięć propozycji "Źródło: tvn24bis.pl"

Nishiyama Onsen Keiunkan to najstarszy hotel na świecie - wynika z Księgi Rekordów Guinnessa. Japoński obiekt działa od ponad 1300 lat.

Hotel znajduje się w malowniczej dolinie u podnóża południowych Alp Japońskich w prefekturze Yamanashi. Według Księgi Rekordów Guinnessa jest najstarszym tego typu obiektem na świecie, bo został założony w 705 roku. A jego prowadzeniem zajmuje się wciąż ta sama rodzina - obecnie w 52 pokoleniu.

Długa tradycja

Właściciele Nishiyama Onsen Keiunkan chwalą się, że ośrodek czerpie wodę bezpośrednio z gorącego naturalnego źródła. Położony około 130 kilometrów od Tokio hotel, poza noclegami, oferuje posiłki i bezpłatny bezprzewodowy internet.

Hotel przez stulecia stał się lokalną atrakcją i popularnym miejscem odwiedzanym przez ważne osobistości. Dziś przyciąga on także wielu turystów, ale raczej tych z grubszym portfelem. Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej hotelu wynika, że wynajęcie pokoju kosztuje około 52 tysiące jenów, czyli blisko 1,7 tys. zł.

Według Księgi Rekordów  Guinnessa drugi najstarszy hotel na świecie również znajduje się w Japonii. To Houshi Ryokan, który otwarto w 718 roku. Obiekt znajduje się w prefekturze Ishikawa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane