• rozwiń

Francja idzie na rekord. Zamachy nie odstraszą turystów?

Francja idzie na rekord. Zamachy nie odstraszą turystów?
Foto: Flickr/ (CC BY 2.0)/ Moyan Brenn Foto: Celem francuskich władz jest przyjmowanie stu milionów zagranicznych turystów rocznie, począwszy od 2020 roku

Liczba zagranicznych turystów we Francji wzrosła nieznacznie w 2015 roku - o 0,9 proc., do 84,5 mln, ale listopadowe zamachy terrorystyczne w Paryżu "ograniczyły ten wzrost, zwłaszcza w stolicy" - informuje w piątek francuskie MSZ.

Szef francuskiej dyplomacji Jean-Marc Ayrault wyraził zadowolenie z "doskonałych danych" i podkreślił, że wzrost "jest spowodowany zwłaszcza ogromnym wzrostem (o 22,7 proc.) liczby turystów z Azji".

Paryż walczy o turystów

Zastrzegł jednocześnie, że "zamachy, do których doszło w listopadzie ub.r. w Paryżu, ograniczyły ten wzrost, szczególnie w stolicy". Wraz z władzami samego Paryża, władzami regionu Ile-de-France i pracownikami branży turystycznej wyraził gotowość do aktywnego działania na rzecz promocji tego kierunku zwiedzania. W wyniku tragicznych wydarzeń w Paryżu śmierć poniosło 130 osób.

Na jesieni poprzedni minister praw zagranicznych Laurent Fabius poinformował, że Francja zmierza do tego, aby w 2015 r. został pobity nowy światowy rekord, czyli by liczba odwiedzających ją cudzoziemców przekroczyła 85 milionów.

Obecny szef MSZ potwierdził w piątek, że celem francuskich władz jest "przyjmowanie stu milionów zagranicznych turystów rocznie, począwszy od 2020 roku".

Francja idzie na wojnę z prostytucją:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane