• rozwiń
  • WIG20 2367.66 +0.10%
  • WIG30 2716.46 -0.04%
  • WIG 60860.43 -0.08%
  • sWIG80 12101.52 -0.04%
  • mWIG40 4180.99 -0.55%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:17

Dostosuj

Temat: Niemcy

Kolejne utrudnienia dla pasażerów. Odwołano ponad 50 "niemieckich" lotów

Turystka chciała wnieść pocisk do samolotu. Chwile grozy na lotnisku w Wiedniu Odtwórz: Turystka chciała wnieść pocisk do samolotu. Chwile grozy na lotnisku w Wiedniu
Turystka chciała wnieść pocisk do samolotu. Chwile grozy na lotnisku w Wiedniu "Źródło: TVN24 BiS"

56 lotów odwołano w czwartek na lotnisku w Duesseldorfie na zachodzie Niemiec z powodu strajku ostrzegawczego zorganizowanego przez pracowników obsługi naziemnej. Władze portu lotniczego mówią też o opóźnieniach przy odprawie i wyładunku bagaży.

Mimo spowodowanych strajkiem utrudnień atmosfera wśród pasażerów jest "całkowicie spokojna" - podkreślił rzecznik lotniska.

Związek zawodowy Verdi wezwał pracowników obsługi naziemnej do przerwania pracy w godzinach 3-11. Według strony związkowej w akcji bierze udział około 100 osób. - Frekwencja jest dobra, nastroje również - podkreślił w czwartek rzecznik Verdi.

W godzinach strajku zaplanowanych było 210 przylotów i odlotów. Skutki akcji protestacyjnej odczują między innymi linie lotnicze Lufthansa, Condor i Easyjet. Władze lotniska zalecają pasażerom, by na bieżąco dowiadywali się o sytuacji u swoich przewoźników.

Przeprowadzający kontrole bezpieczeństwa pracownicy domagają się wprowadzenia w całym kraju jednolitej stawki 20 euro za godzinę. W niektórych przypadkach oznaczałoby to aż 30-proc. podwyżki. Dotyczy to około 23 tysięcy pracowników.

Kolejny strajk w Niemczech

W poniedziałek całodniowy strajk ostrzegawczy obsługi naziemnej odbył się na lotnisku w Hamburgu na północy Niemiec.

Protest doprowadził do licznych opóźnień i odwołania wszystkich popołudniowych połączeń, zaś do południa anulowano około 100 z 388 zaplanowanych na ten okres lotów. Ucierpiało do 50 tysięcy pasażerów, z których około 12 tysięcy nie mogło odbyć zaplanowanej podróży.

Strajki na niemieckich lotniskach odbyły się również w połowie stycznia br.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane