• rozwiń

Temat: Niemcy. Gospodarka

Niemcy stawiają na elektryczne samochody. Na ich drogach wkrótce ma jeździć 1 mln takich aut

Niemcy stawiają na elektryczne samochody. Na ich drogach wkrótce ma jeździć 1 mln takich aut
Foto: Wikimedia (CC BY 3.0) Foto: Elektryczne samochody stają się popularne w Europie

Niemcy planują powiększyć sieć stacji do ładowania dla samochodów elektrycznych, aby pomóc zwiększyć popyt na tego rodzaju auta - podaje Reuters powołując się na dokumenty, do których dotarła agencja. Rząd Angeli Merkel ma do końca dekady zwiększyć liczbę pojazdów zasilanych elektrycznie do 1 miliona.

Obecnie kłopotem w rozpowszechnianiu tego typu aut jest ograniczona infrastruktura i słaba wytrzymałość montowanych w autach baterii. Z rządowych dokumentów wynika, że sprzedaż takich samochodów zatrzymała się na poziomie 24 tys. a potencjał rynku szacowany jest na trzy miliony aut.

Słaba infrastruktura

Jak informuje Reuters, obecnie Niemcy mają ok. 100 punktów szybkiego ładowania elektrycznych pojazdów. Pozwalają one naładować baterie w mniej niż godzinę.


- Będziemy uruchamiać szybkie stacje ładowania wzdłuż autostrad w całych Niemczech - podkreślił w opublikowanym w sobotę wywiadzie minister transportu Niemiec Alexander Dobrindt.

Dokument, do którego wgląd uzyskał Reuters określa, że operator niemieckich autostrad - Tank & Rast GmbH - planuje uruchomić stacje do ładowania i parkingi w 400 miejscach do 2017 roku. Niektóre z kosztów ma pokryć rząd - podaje agencja.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
B87
Loading...
B87
No i bardzo dobrze. Samochody elektryczne są ciche, szybkie i nie szkodzą środowisku. Niemcy robią bardzo dobrze....
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane