• rozwiń

Utrudnienia dla pasażerów. Szykuje się kolejny strajk na lotniskach

Foto: PAP/EPA/ CLEMENS BILAN Foto: Poprzedni strajk trwał od piątku rano do soboty rano

Personel naziemny na lotniskach Tegel i Schoenefeld w Berlinie przeprowadzi w poniedziałek kolejny strajk - poinformował w niedzielę związek zawodowy pracowników sektora usług Verdi. Pracownicy zatrudnieni między innymi przy przeładunku bagażu chcą podwyżki płac.

Strajk rozpocznie się o godziny 4 nad ranem w poniedziałek i ma potrwać do końca nocnej zmiany, czyli do godziny 5 we wtorek. Weźmie w nim udział 2 tysiące osób.

Rzecznik związku Verdi Andreas Splanemann powiedział agencji dpa, że pracodawcy nie złożyli związkowcom żadnej nowej oferty. - Dlatego strajk jest koniecznością - powiedział związkowiec.

Przyczyny

Poprzedni strajk trwał od piątku rano do soboty rano. Na obu lotniskach odwołano ponad 670 lotów. Dzień strajku kosztuje port i przewoźników 25 mln euro.

Verdi domaga się podwyżki płac od 1 euro do 12 euro za godzinę.

W przeprowadzonym tydzień temu głosowaniu za strajkiem opowiedziało się 98,6 procent pracowników. Firmy zajmujące się odprawą pasażerów i bagażu zostały w 2008 roku sprywatyzowane, co spowodowało pogorszenie warunków płacowych zatrudnionych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane